Ana Sayfa Gündem Yüreğir makus talihini yendi

Yüreğir makus talihini yendi

Yüreğirli vatandaşların acısına ve sevincine ortak olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ile birlikte Yavuzlar esnafının misafiri oldu.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2016 Çarşamba 16:13
Yüreğir makus talihini yendi

Yavuzlar esnafıyla birlikte kahvaltı yapan Başkan Çelikcan '' Yüreğirli vatandaşlarımızla iç içe olmaya devam ediyoruz. Bizi misafir eden sofralarını ve gönüllerini açan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.'' şeklinde konuştu.

 

YÜREĞİR MAKUS TALİHİNİ YENDİ

 

Yüreğir Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra vatandaşlarla beraber olmaya sürdürdüklerini, yapılan hizmetlerle Yüreğir'in kaderinin değiştiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Yüreğir'e yapılan 'Şehir Hastanesi Adana'ya ve Yüreğir'e yapılan en büyük devlet yatırımıdır. Türkiye'nin üçüncü büyük adliyesi, bölge istinaf mahkemesi Yüreğir'dedir.  Yapılan kamu yatırımları ve devam ettirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmaları ilçemizin çehresini değiştirmeye başlamıştır. Orman Fidanlığı alanına da içerisine çok değişik etkinliklerin yapılacağı büyük bir park yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bu alandan faydalanmasını sağlayacağız. Yüreğir yatırımcılar için cazibe merkezi olmuştur.  Çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.'' dedi.

 

YAVUZLAR'DA DA KENTSEL DÖNÜŞÜM OLACAK

 

Kışla Mahallesi 1. Etap kentsel Dönüşüm Çalışmalarını tamamladıklarını ve vatandaşların konutlarına yerleşmeye başladıklarını belirten Başkan Çelikcan ''Yüreğir'de başlattığımız yerinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Kışla'da vatandaşlarımız konutlarına kavuştular. Yavuzlar mahallemizde de 5.5 hektar alanda çalışmalarımız sürüyor. Kentsel dönüşüm çok meşakkatli ve zor bir çalışma. Sabır ve titiz bir çalışma gerektiriyor. O yüzden çalışmalar biraz uzun sürüyor.

 

Sürdürdüğümüz yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanmasıyla Yüreğir dar sokaklardan kurtulup, yeşil alanları, sosyal donatı alanları, sosyal ve kültürel tesisleri olan sokakları geniş, çağdaş mekânlara kavuşacaktır.'' şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

 

Başkan Çelikcan'ın ziyaretinden memnunluk duyduklarını belirten Yavuzlar Mahallesi esnafları ve vatandaşlar Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler. Yüreğir'deki gelişmelerden memnun olduklarını belirten esnaflar ''Yıllardır burada esnaflık yapıyoruz. Yüreğir'de bir hareketlilik başlaması bizleri mutlu ediyor. Bizleri kırmayıp davetimize katıldığınız için teşekkür ediyoruz.'' dediler.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’dan tarım işçilerine hijyen seti

Seyhan’dan tarım işçilerine hijyen seti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık