Ana Sayfa Gündem Yüreğir'de ''Çocuk Oyunları Şenliği''

Yüreğir'de ''Çocuk Oyunları Şenliği''

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yüreğir Gençlik Merkezi , Adana Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇOSKF) ortaklaşa düzenlediği “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" büyük ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2016 Pazartesi 12:38
Yüreğir'de ''Çocuk Oyunları Şenliği''

Yüreğir Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe 8 okuldan 104 öğrenci katıldı. Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Uyanık, unutulmaya yüz tutan bu gibi oyunların çocukların üzerinde olumlu etkilerini anlattı.

-UYANIK: “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ”-

Öğrencilerin derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif olarak da gelişimlerinin sağlanması gerektiğini belirten Uyanık, konuşmasında şunlara yer verdi:

"Bu projenin uygulanmasındaki amaç bir yandan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak bir yandan da zamanla teknoloji bağımlısı haline gelen yeni nesillere babaları, hatta dedelerinin oynadığı oyunu öğrenmelerini sağlamaktır.  Bu gibi yarışmalarla çocuklar hem eski oyunları yaşayarak keyif alacaklar, hem de kazanmayı, kaybetmeyi, paylaşmayı ve dayanışmayı öğrenecekler. Bu vesileyle etkinliği hazırlayan emek harcayan ve sponsorluk yapan kişi ve kurumlara teşekkür ederim.”

-AKYÜREK: “GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”-

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri desteklediklerini,  çocukları çok önemsediklerini belirterek, "Adana Büyükşehir Belediyesi olarak unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını izlemekten ve destek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu gibi etkinliklerin yararına inanıyoruz. Özellikle gelecekte devlet yönetiminde görmeyi arzuladığımız çocuklarımızı çok önemsiyoruz.  Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’nün direktifleriyle bu tür projeleri desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Uyanık, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Daire Başkanı Fahri Durukan ve Yüreğir Gençlik Merkezi Müdürü Eyup Çelikoğlu, Adana Mendil Kapmaca İl Temsilcisi Bülent Dağ, Seyhan Mendil Kapmaca İlçe Temsilcisi Mustafa Boybek ve Yüreğir Mendil Kapmaca İlçe Temsilcisi Mehmet Tezeren, okul yöneticileri ve Beden Eğitimi öğretmenleri dereceye giren öğrencilere ödüller dağıttılar.

 

ETKİNLİKTEHANGİ OKULLAR DERECEYE GİRDİ ?

Geleneksel oyunlarda dereceye giren okullar şöyle:

Küçükler

1- Kurttepe İMKB İlkokulu birinci,

2- Ertuğrulgazi İlkokulu ikinci,

3- Başkent İlkokulu üçüncü oldu.

 

Yıldızlar

1-Yenişehir Ortaokulu birinci

2-Fevziye Çelik Ortaokulu ikinci

3- Taşkent Ortaokulu Anadolu Teknik ile TOKİ Şehit Fikret Yükseler İlköğretim Okulu üçüncülüğü paylaştı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık