Ana Sayfa Gündem Yüreğir'de kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Yüreğir'de kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Yüreğir Belediyesi ekipleri Misis Yakapınar Mahallesi'nde birinci derece sit alanı ve aynı zamanda hazine arazisi üzerine inşasına başlanan biri temel olmak üzere iki kaçak yapıya müdahale etti. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir'de kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 14:01

Yüreğir'de kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Yüreğir Belediyesi ekipleri Güvenlik güçlerinin de desteği ile Misis Yakapınar Mahallesi'nde birinci derece arkeolojik sit alanı ve aynı zamanda hazine arazisi üzerine inşa edilmek istenen iki kaçak yapının yıkımı gerçekleştirdi. Yüreğir Belediyesi ekipleri biri kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan diğeri ise temel aşamasında kalan kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirerek çarpık kentleşmenin önüne geçiyor.

 

BAŞKAN ÇELİKCAN: “ASLA TAVİZ YOK”

Yüreğir’de kaçak yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Ekiplerimiz 15.04.2016 tarihinde Misis Yakapınar Mahallesi’nde birinci derece arkeolojik sit alanı ve hazine arazisi olan alanda biri temel olmak üzere iki kaçak yapıya müdahale ederek kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdi. Kaçak yapılaşma konusunda asla taviz yok.” şeklinde konuştu.

 

MİSİS’TE ARKEOLOJİK KAZILAR DEVAM EDİYOR

Misis’te arkeolojik kazıların devam ettiğinin altını çizen Başkan Çelikcan “ ‘Ölümsüzlük Şehri Misis’ projemizle Misis’i turizme kazandırıyoruz. Özellikle Roma döneminin önemli kentleri arasında yer alan ve 7 bin yıllık geçmişe sahip olan antik kentte yürütülen kazı çalışmaları sonucu kale surları, stadyum, kervansaray, tiyatro gibi yapıları gün yüzüne çıkarıyoruz. Takdir edersiniz ki özellikle böyle bir çalışmanın yapıldığı bir alanda kaçak yapılaşmaya müsaade edilmesi söz konusu olamaz. Misis arkeolojik kazıların tamamlanması ile birlikte bir turizm merkezi haline gelecek.”dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık