Ana Sayfa Gündem Yüreğir'de ‘kansere gül’ etkinliği

Yüreğir'de ‘kansere gül’ etkinliği

Yüreğir Belediyesi ‘1-7 Nisan Kanser Haftası’ nedeniyle farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yüreğir Belediyesi’nin “Kanserde Erken Teşhis Güldürür” olgusuyla toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün katılımıyla Kanser Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2016 Cuma 07:41
Yüreğir'de ‘kansere gül’ etkinliği

Adana kanser Şube Başkanı Dr. Bahadır Coşkun'un sunumunu yaptığı toplantıya Türkiye Halk Sağlığı Kanser Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Gültekin, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana Valisi Mustafa Büyük'ün eşi Emine Büyük, AK parti İl kadın Kolları Başkanı Sevil Can, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı'nın eşi Atiye Dağlı, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel'in eşi Yasemin Genel,  Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan katıldılar.

 

KANSER TARAMALARI ÜCRETSİZ YAPILIYOR

 

Çukurova Meme Hastalıkları  Derneği Başkanı, Acıbadem Adana Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi Prof. Dr. Orhan Demircan  kanserin toplum için çok önemli problem olduğunu belirtti. Her yıl 11 milyon insanın kanserden öldüğünü belirten Demircan 'Erken teşhis edilirse yüzde 95 başarı sağlanmaktadır. Burada en önemli sorun erken tanı, erken tedavidir. Bununla ilgili olarak 40 yaşından sonra bütün herkesin kanser tarama merkezlerine gelerek taramalarını yaptırmalarıdır. Tüm hanımlara sağlıklı yaşam diliyorum.' şeklinde konuştu.

 

KANSER ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ ÖNELENEBİLİR

 

Türkiye Kanser Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Gültekin, Adana'nın kansere karşı çok duyarlı olduğunu belirterek Adana Halk Sağlığı Kanser Daire Başkanlığına teşekkür etti. Toplumun bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirten Gültekin 'Kanser erken teşhis ve tedavi ile önlenebilir bir hastalıktır. Kanser Tarama Merkezlerine kendinizin yanı sıra bir kişiyi daha götürerek farkındalık oluşturmalıyız. Annemizi, bacımızı rahim ağzı kanserinden kaybetmek günümüzde çok acı olur.

 

SAĞIKLI TOPLUMLAR İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can Kanserin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek 'Sağlıklı toplumlar için çalışıyoruz. Bu konuda elimizden ne gelirse her zaman yapmaya hazırız. Hükümetimizin sağlık alanında yaptığı çalışmalar her kesim tarafından takdirle karşılanıyor. Kanser gibi erken teşhisin önemli olduğu hastalıkta ise bütün herkes duyarlı olmalıdır.' diyerek önemli bir etkiliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

BAŞKAN ÇELİKCAN : 'KANSERDE ERKEN TEŞHİS GÜLDÜRÜYOR'

 

Dünyada her yıl milyonlarca kişinin yakalandığı çağın hastalığı kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik planladıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye'de son yıllarda sağlık alanında da devrim yaşandığını belirten Başkan Çelikcan' Sağlık Bakanlığımız kanserin tetikleyicisi olan tütün ve alkole karşı verdiği mücadele tüm dünya tarafından takdirle karşılanmaktadır. Bu mücadeleyi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığı döneminde başlatmıştır. Özellikle ABD Başkanı bile bizim bu mücadelemizden övgüyle bahsetmiştir.

 

Yüreğir'de topluma faydalı her türlü çalışmaların içerisindeyiz. Zengin bir belediye olmasak ta gönlü zengin bir belediyeyiz. Var olanı paylaşırız. Adana olarak siyasetçisiyle, idarecisiyle her alanda uyumlu bir dönem yaşıyoruz. Bunu fırsata dönüştürmeliyiz.' diyerek Yüreğir'de gerçekleştirilen bu etkinlik dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık