Ana Sayfa Yaşam Yüreğir'de Ramazan coşkusu

Yüreğir'de Ramazan coşkusu

Yüreğir Belediyesi geleneksel iftar sofraları devam ediyor. Yavuzlar Mahallesi’nin ardından Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında yüzlerce Yüreğirli birlikte orucunu açtı.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2017 Çarşamba 14:46
Yüreğir'de Ramazan coşkusu

Yüreğir Belediyesi geleneksel iftar sofraları devam ediyor. Yavuzlar Mahallesi’nin ardından Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında yüzlerce Yüreğirli birlikte orucunu açtı. İftarın ardından Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi bahçesindeki etkinlikle çocuklar gönlünce eğlendi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tüm vatandaşları Ramazan etkinliklerine davet etti.

 

BAŞKAN ÇELİKCAN: “RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR”

Yüreğir Belediyesi’nin her yıl verdiği geleneksel iftar yemekleri Yavuzlar Mahallesi’nin ardından Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde devam etti. Kurulan iftar sofrasında yüzlerce Yüreğirli okunan dualar ve ilahiler eşliğine birlikte orucunu açtı. AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı iftar yemeğinde Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan masaları gezerek vatandaşlarla yakından ilgilendi, sohbet etti. Ramazan ayı boyunca Yüreğir’in farklı mahallelerinde iftar sofralarının kurulacağını dile getiren Başkan Çelikcan “Ramazan paylaşmak, Ramazan kardeşlik, Ramazan huzur demektir. Vatandaşlarımız kurduğumuz bu sofralarda huzur içinde manevi bir atmosferde birlikte iftar etme sevincini yaşıyor. Bizde bu heyecana ortak olmanın, mahalle sakinlerimizle birlikte orucumuzu açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

ETKİNLİKLERDE ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Yüreğir’de Ramazan heyecanın her yıl olduğu gibi bu yıl da çok farklı yaşandığını dile getiren Başkan Çelikcan vatandaşları Ramazan boyunca Salı, Çarşamba ve Perşembe günü devam edecek etkinliklere davet etti. Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi bahçesinde haftanın üç günü iftardan sonra düzenlenen etkinliklerle çocuklar gönlünce eğlenecekler. Vatandaşları Ramazan’ın ruhuna uygun, Hacivat Karagöz, kukla, illüzyon, aşuk-maşuk, mehteran, tiyatro gösterileri ve çeşitli etkinliklere davet eden Başkan Çelikcan “Ramazan’ın huzurunu, sevincini, hep birlikte paylaşalım.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık