Ana Sayfa Gündem Yüreğir’de ''Satranç turnuvası''

Yüreğir’de ''Satranç turnuvası''

Yüreğir Belediyesi Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile 23 Nisan Çocuk Haftası etkinlikleri kapsamında 16-17 Nisan tarihinde satranç turnuvası düzenliyor. Yüreğir’de öğrenim gören İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik turnuva Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2016 Perşembe 00:07
Yüreğir’de ''Satranç turnuvası''

Yüreğir Belediyesi 23 Nisan Çocuk Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile 16-17 Nisan tarihlerinde 3 kategoriden oluşacak satranç turnuvası düzenliyor. Yüreğir ilçesinde eğitim gören öğrencilere yönelik turnuvada 2006-2007-2008-2009 doğumlu olanlar Küçükler, 2002-2003-2004-2005 doğumlu olanlar Yıldızlar, 1998-1999-2000 ve 2001 doğumlu olanlar Gençler kategorisinde yarışacak. 6 tur İsviçre sistemi şeklindeki turnuva Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuva sonunda tüm branşlarda birinciye iPad, ikinciye Tablet PC, üçüncüye ise kitap seti hediye edilecektir.

 

ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEDİ

Turnuva öncesi Yüreğir’deki ilkokul, ortaokul ve liselerde satranç takımı dağıttıklarını hatırlatan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan turnuvaya katılacak öğrencilere başarılar diledi. Gençlerin, çocukların mutlaka bir sportif aktivitede veya sosyal etkinlikte yer alması gerektiğini belirten Başkan Çelikcan, "Bu tür etkinlikler çocuklarımızın ve gençlerimizin zihinsel ve duygusal olarak gelişmelerini sağlar. Satrancında bu alanda farklı ve özel bir önemi vardır.” diye konuştu.

“ESAS OLAN MÜCADELEDİR”

Satrancın zeka geliştirdiğini ve aklın sporu olduğunu dile getiren Başkan Çelikcan “Satranç farklı bir oyun. Satranç oyunu hedefe ulaşmada her zaman tedbirli olmayı öğretir. Yaşamda da satranç oyununda da esas olan mücadeledir. Bu nedenle satranç sporunu okullarımızda yaygınlaştırmak amacıyla ilçemizde bulunan bütün okullarımızdaki satranç kulübü öğrencilerine birer satranç takımı hediye ettik. Şimdi de turnuvamızı yapıyoruz. Bu hafta ilçe genelinde, Sonbahar da uluslararası düzeyde bir turnuva planlıyoruz.” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık