Ana Sayfa Gündem Yürüyen merdivenli üst geçitler yolda

Yürüyen merdivenli üst geçitler yolda

4 merkez ilçeye 15 adet üst geçit yapılması için Adana Anakent Belediyesi ihaleye çıktı

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2017 Salı 06:56

Yürüyen merdivenli üst geçitler yolda

Adana Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçeler olan Seyhan, Yüreğir, Sarıçam ve Çukurova ilçelerindeki önemli merkezlerde 15 adet yürüyen merdivenli, asansörlü yaya üst geçit yapmak için ihaleye çıktı. Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nın amir hükümlerine uyularak ihalenin 19 Temmuz 2017 günü yapılacağı ve ihale yönteminin ise açık teklif alma yöntemi ile yapılacağı kaydedildi.

1 5 YILLIK REKLAM KARŞILIĞI SÖZ KONUSU

Konu hakkında edindiğimiz bilgiye göre bu 15 ayrı üst geçidin her birisinin 1 milyon 212 bin lira ile 1 milyon 498 bin lira arasında değişen keşif bedelle ihalesinin yapılacağı, bu üst geçitlerin en fazla 15 yıl süreyle reklam karşılığı ile gerçekleştirileceği ve belediyeye de mali külfet getirmeyeceği kaydedildi.  Başkan Hüseyin Sözlü, şehrin merkezinde üst geçidin zorunlu olduğu yerlerin yapılan bir çalışma ile tespit edildiğine işaret edip ‘Söz verdiğimiz gibi her sözümüzü yerine getiriyoruz. Adanalılar hizmetin en güzeline layıktır. Kısa zamanda şehrimize bu 15 üst geçidi kazandıracağız’ dedi.

 

PEKİ, BU ÜST GEÇİTLER NERELERE YAPILACAK?

15 üst geçidin yapılacağı yerler şöyle yer aldılar. ‘Yüreğir- Optimum AVM önü, Seyhan Bahçeşehir Okulları önü, Çukurova Kurttepe Adana Anadolu Lisesi önü, Çukurova Kurttepe Ramazanoğlu Cami Önü, Çukurova Gökkuşağı civarı, Seyhan Duygu Kafe civarı, Seyhan Hastaneler Kavşağı Durağı önü, Seyhan Döşeme Mahallesi Yeni Müftülük önü, Sarıçam Batıkent Tıp Merkezi önü, Çukurova Dr. Sadık Ahmet Bulvarı üzeri Seyhan İlköğretim Okulu civarı, Seyhan Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu önü, Seyhan eski Tekel yanı Esas 01 AVM önü, Seyhan Yeni Valilik Binası önü, Seyhan Fuzuli Caddesi ÇUKOMED önü ve Çukurova Medline Hastanesi önü’

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnstax Fotoğraf Makinesi Çeşitleri

İnstax Fotoğraf Makinesi Çeşitleri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık