Ana Sayfa Spor Yüzme İl Birinciliği yapılacak

Yüzme İl Birinciliği yapılacak

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Gençler Yüzme İl Birinciliği” 13-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2015 Cuma 22:09
Yüzme İl Birinciliği yapılacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Birim Sorumlusu Nida Kaya, Menderes Spor Salonu bünyesinde bulunan konferans odasında okulların yönetici, antrenör ve Beden Eğitimi Öğretmenleriyle yaptığı toplantıda, yarışmada lisans zorunluluğun bulunduğunu belirterek değişen kuralları anlattı.

Yarışların Rıza Salih Saray Yüzme Havuzu’nda yapılacağını ifade eden Kaya, dereceye giren ilk 4 okul ile sporculara madalya ve kupa verileceğini sözlerine ekledi.

İl Hakem Kurulu Başkanı Hasan Özkanlıer ile Kurul Üyesi Kemal Parlatan, okul yöneticilerinin yarışmayla ilgili sorularını yanıtladılar.

-TOHM ANTRENÖRÜ GRABOWSKİ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİYLE TANIŞTI-

Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezi’nin (TOHM) antrenörü Martin Grabowski, toplantıya katılarak yüzme ailesiyle tanıştı. Grabowski, sporun temelini oluşturan okulları tarayarak yüzmeye ilgi duyan sporcuları belirleyeceğini, dileyen Beden Eğitimi Öğretmeni ve antrenörlere  antrenman programlaması hakkında bilgi vereceğini, ayrıca tüm yarışları yakından izleyeceğini sözlerine ekledi.

Toplantıda, Okul Sporları Kurul Üyesi Hüseyin Durak ile  Yüzme Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Gürhan Bencan da hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık