Ana Sayfa Gündem Zamlar, kira artışını tetikledi

Zamlar, kira artışını tetikledi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, dükkân, konut ve tarla kiralarında da ciddi artışa neden olan zamları, Meclis gündemine taşıdı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2022 Cuma 20:20
Zamlar, kira artışını tetikledi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, dükkân, konut ve tarla kiralarında da ciddi artışa neden olan zamları, Meclis gündemine taşıdı. 

Kiralarda TÜFE ve ÜFE’ye göre yapılan zamların kiralık evde oturan dar gelirliyi, esnafı, iş insanını ve üreticiyi zora soktuğunu belirterek, bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. 

 

GÜRER,YÜKSEK KİRA ARTIŞLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, konut, dükkan, işyeri ve tarla kiralarındaki artış ve bu nedenle oluşan mağduriyete dikkat çekti. 

ZAMLAR KİRALARA YANSIDI 

Zamların kiralara da yansıdığını söyleyen Gürer, “Esnaf dükkan kirası,çiftçi tarla kirası vatandaş ev kirası ödemekte zorlanıyor” dedi. 

KİRACI OLAN VATANDAŞ, ESNAF, İŞ İNSANI VE ÇİFTÇİ MAĞDUR 

 Akaryakıta, doğal gaza, ulaşıma, gıdaya gelen zamlardan sonra 10 milyon insanı doğrudan ilgilendiren kiralardaki artışların da yaşamı olumsuz etkilediğini anlatan CHP Milletvekili Gürer, “Esnaflar kiralık olarak kullandıkları iş yerlerinde artan kiralardan dolayı iş yerini bırakmak zorunda kalıyorlar. Tarla kiraları çiftçilerin mağduriyetini artırıyor, iş insanları kiralık olarak kullandıkları yerleri terk etmek durumunda kalıyor. Bu nedenle kiralar konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor”  diye konuştu.

TÜFE VE ÜFE ATIŞI  KİRALARI YANSIDI 

CHP Niğde Milletvekili  Ömer Fethi Gürer, ÜFE ve TÜFE'ye göre yapılan zamlardan dolayı kiralarda meydana gelen artışlar nedeniyle çiftçinin, esnafın, vatandaşın, iş insanının ciddi mağduriyet yaşadığına da dikkat çekerek, bu sorunların hafifletici önlemler alınması gerektiğini ifade etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık