Ana Sayfa Siyaset Zihni Aldırmaz, Adana'yı anlattı

Zihni Aldırmaz, Adana'yı anlattı

TV 8’in Ankara stüdyosunda “Yerel Vizyon” programına katılan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, canlı yayında Pelin Başalma ve Sinan Burhan’ın sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2013 Pazar 15:15
Zihni Aldırmaz, Adana'yı anlattı

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’nın tartışmmalarla anılmasından üzüntü duyduğunu belirterek, “Adana mutluluk ve huzur kenti. Son dönemlerde tartışmalarla anılması talihsizlik” dedi.

TV 8’in Ankara stüdyosunda “Yerel Vizyon” programına katılan Zihni Aldırmaz, canlı yayında Pelin Başalma ve Sinan Burhan’ın sorularını yanıtladı.

Programda Adana’yı anlatan Zihni Aldırmaz, bir soru üzerine Adana’nın son dönemlerde tartışmalarla anılmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Zihni Aldırmaz, “Biz bu tip olaylarla anılmak istemiyoruz. Bunlar tamamen talihsizlik. Büyükşehir Belediyesi olarak Adana’nın bugünü ve geleceğini planlıyoruz. Çünkü Adana son 3 yıldır mutluluk ve huzur kenti” şeklinde konuştu.

Zihni Aldırmaz canlı yayında, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Asfalt, yol, engelli çalışmalarını anlatan, sosyal belediyecilik ve gençlere verilen önemi ifade eden Zihni Aldırmaz, Adanalı’nın bayrağa verdiği önemle ilgili şunları söyledi:

“5 Ocak 1922 Adana’nın kurtuluşudur. Bu tarihte Adanalılar 90 metrelik büyük bir bayrak yaparak kenti bu şekilde dolaşmıştır. Ayrıca Bayrak Şairi Arif Nihat Asya Bayrak Şiiri’ni Adana’da yazmıştır. Bayrak konusunda Adanalı çok hassastır.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık