Ana Sayfa Gündem Zirai ilaç bayileri üreticinin sağ kolu

Zirai ilaç bayileri üreticinin sağ kolu

Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, zirai ilaç bayilerinin sahada üreticinin sağ kolu olduğunu belirterek, sağlıklı üretim için üretici-bayi ilişkisinin önemli olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2022 Perşembe 11:52
Zirai ilaç bayileri üreticinin sağ kolu

Adana  İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, zirai ilaç bayilerinin sahada üreticinin sağ kolu olduğunu belirterek, sağlıklı üretim için üretici-bayi ilişkisinin önemli olduğunu söyledi. 

Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından zirai ilaç bayilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı açılışında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, zirai ilaç bayilerinin sahada üreticinin sağ kolu olduğunu belirterek, sağlıklı üretim için üretici-bayi ilişkisinin önemli olduğunu söyledi. Türkiye'nin yaş sebze ve meyve ihracatında kalıntı sorununun en önemli konulardan biri olduğunu vurgulayan İl Müdürü Tekin, "Burada zirai ilaç bayilerimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Üreticilerimizin doğru ilacı doğru zamanda kullanarak  kalıntı sorunu oluşmaması için iyi yönlendirilmesi gerekiyor." dedi.

Daha önce yapılan toplantılarda ortaya konulan sorunların rapor halinde bakanlığa sunulduğunu ve bu sorunların bir kısmının çözüme kavuşma aşamasında olduğunu kaydeden Tekin, bundan sonraki dönemde de var olan sorunları işbirliği içinde çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını ifade etti.

Toplantıda zirai ilaç bayilerine Zirai İlaç Takip Sistemi başta olmak üzere güncel mevzuat konuları hakkında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik personelleri tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık