Ana Sayfa Yaşam Ziyapaşa Mahallesi’ne ‘dinlenme ve çocuk parkı’

Ziyapaşa Mahallesi’ne ‘dinlenme ve çocuk parkı’

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ziyapaşa Mahallesi’ne inşa edilen ‘Çocuk ve Dinlenme Parkı’nı hizmete açtı

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 11:22
Ziyapaşa Mahallesi’ne ‘dinlenme ve çocuk parkı’

Yoğun yerleşim bölgesinin bulunduğu bir bölgede inşa edilen çocuk ve dinlenme parkı içerisinde yürüyüş yollarının yanı sıra oyun aletleri ve kameriye bulunuyor. CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu ile mahalle muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de hazır bulunduğu açılış törenine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sözlerine, “Geldiğimizden beri Seyhan ilkleri görüyor” diyerek başlayan Başkan Karalar, “Seyhan değişiyor, dönüşüyor. Biz sıradan bir belediye başkanlığı yapmaya gelmedik. Biz sadece park, kapalı pazar yeri yapıp asfalt dökmeye gelmedik. Seyhan’ı kökten değiştirmeye, tümden dönüştürmeye geldik. Ve iki yılda yaptığımız çalışmalarda bu değişim ve dönüşümün başladığını herkes görüyor” dedi.

TUĞBA KIZILKAN FİDANLIĞI AÇILDI

Ziyapaşa Mahallesi’ne inşa edilen Çocuk ve Dinlenme Parkı’nın bir bölümü Acemi Gönüllüler Topluluğu adıyla faaliyet gösteren bir grubun projesine tahsis edildi. Bir süre önce yakalandığı amansız hastalık nedeniyle genç yaşta hayatını kaybeden Tuğba Kızılkan adına düzenlenen fidanlık için park içinde özel bir bölüm ayrıldı. Dinlenme ve Çocuk Parkı’nın açılışının ardından bu fidanlık açılışı içinde Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da katıldığı sade bir tören düzenlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sokak düğünlerine izin verilmesin

Sokak düğünlerine izin verilmesin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık