Ana Sayfa Gündem Zümre Öğretmenler Kurulu toplandı

Zümre Öğretmenler Kurulu toplandı

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın Başkanlığında Taşkent İlköğretim Okulu toplantı salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 08:27
Zümre Öğretmenler Kurulu toplandı

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarının yanı sıra ilçe branş zümre başkanları ve ilçe zümre başkanları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, "Son günlerde artan terör olaylarından ötürü hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. İnşallah en kısa zamanda ülkemiz bu terör belasından kurtulur." dedi.

 

Çocuklarımıza İki soru fazla çözdürmekle İlimizdeki eğitim kalitesi yükselmez!

Eğitimde kalitenin ve niteliğin önemli olduğunun vurgusunu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Akpınar, “Hangi iş yapılırsa yapılsın hakkını vererek yapmalıyız. Bugün zümre olarak buradasınız, programın en iyisini, verimlisini, nasıl ve ne şekilde olacağını konuşacaksınız. Dönem sonunda hazırlamış olduğunuz rapor gerçekten harikaydı ve o raporu ilgili genel müdürlüklere ve başkanlıklara ilettim. Bizim esas temel meselemiz, çocuklarımıza öğretim değil eğitim vermek.  Amacımız milletimizin bize emanet ettiği çocukları iyi bir insan, iyi bir yurttaş, iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek.” dedi.

 

İnsana ve canlıya değer veren, rol model öğretmenlere ihtiyacımız var!

Öğretmenlerimizin kendilerine gereken değeri vermesini isteyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, “Kendine değer vermeyen bir insan başkalarına da değer vermez. Ben bugünkü toplantının ilimizin eğitim öğretim hayatına olumlu katkılar sunacağını düşünüyorum.” dedi.

 

Branş zümre başkanları ve ilçe zümre başkanlarının katıldığı toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Akpınar, Okul Tabanlı Değerlendirme, Akredite ve Kalite Sistemi (ODAK) projesi hakkında kısa bir bilgi vererek yapılan güzel çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısının hayırlı olmasını diledi.

 

Düzenlenen İl Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın, salonda bulunan öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinleyip değerlendirmesi ile son buldu.

Devamında ilçe branş zümre başkanları ve ilçe zümre başkanları Adana Anadolu İmam Hatip Lisesi sınıflarında gruplar oluşturarak karşılıklı çalışma yürüttüler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KADEM maske üretimine başladı

KADEM maske üretimine başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık