Birer puana razı oldular

23 Eylül 2020 Çarşamba 08:38

Başlıktan da anlaşacağı gibi her iki Adana takımımız da gol yollarındaki becerisizlik mi desem, şansızlık mı desem, haftayı birer puana razı olarak kapattılar. Adana Demirspor, Boluspor karşısında özellikle ilk 45 dakikada sayısız gol fırsatlarını değerlendiremezken, Adanaspor ise ilk yarıda yakaladığı iki önemli fırsatta direkler gol olmasına izin vermedi. Daha ligin ilk haftaları ama umarım ileride kaybedilen bu 2’şer puanı aramazlar.

 Adana Demirspor’un ilk 11’ine baktığımızda yeni transferlerden sadece kaleci Emilijus Zubas ile Sedat Şahintürk vardı. Özellikle ilk 45 dakika boyunca oyuna hâkim olan taraf Adana Demirspor olurken, golcüler Mehmet Akyüz ve Pa Dibba yakaladıkları pozisyonları ilk 25 dakika içinde değerlendirebilselerdi maçı koparmış olacaklardı. Yani abartmış olmayayım ama belki de ilk yarı sonucunda skor tabelasında en az 3-4 fark olacaktı..

Nitekim Teknik Direktör Ümit Özat’ın da maç sonu açıklamasında“İlk yarı 7-1, 7-0 bitebilirdi.”. dediğine katılmamak elde değil. Kadroya baktığımda ise 2 tane sağbek oyuncusu Tarık Çamdal ile Okan Alkan’ı gördüm. Tabi ki bu hocanın takdiri öyle uygun görmüş. Ama gördük ki, Tarık Çamdal, mevkisi olmamamsına rağmen elinden geleni yapmaya çalıştı. Ancak atağa çıktığı anlarda birçok pozisyonda topu adeta ezdi. Çünkü her atakta sol ayağını tam verimli kullanamadığı için topu sağ ayağıyla kullanmaya çalışınca istenilen oyununu sahaya tam yansıtamadı.

 Sedat Şahintürk güzel bir gole imza attı ama çok gereksiz bir yerde ve pozisyonda penaltıya sebebiyet oldu. Penaltı da tartışılabilir bir pozisyondu bence.. İkici yarıda ise ilk yarının tam tersine yapılan cılız ataklardan da sonuç alınamadı. Özellikle de Teknik Direktör Ümit Özat’ın Mehmet Akyüz’ü oyundan alması yanlıştı. Sakatlılığı yoksa şayet Mehmet Akyüz, 90 dakika sonuna kadar sahada kalmalıydı.

 Sonuç olarak bu takıma yeni alınan oyuncular biran önce hazır hale getirilerek kadroya monte edilmeli. Bunu neden söyledim. Kadro listesinde bulunan 7 oyuncu arasında da sadece Anıl Karaer yer alması ve 8’nci ismin dahi listede olamayışı da dikkatimi çekti. Başkan Murat Sancak, çok özverili bir şekilde takıma güç veriyor. Bununda göz ardı edilmemesi ve ona her zaman destek olunmasından yanayım.

 ADANASPOR’DA 3 PUANA DİREKLER İZİN VERMEDİ

Gelelim Adanaspor’a.. İstanbulspor maçının aynı kadrosuyla çıktığı Eskişehir maçında 3 puanı almasına ilk yarıda direklerden dönen 2 top müsaade etmedi. İkinci yarıda ise oynanan futbol ise vasatı aşamadı ve her iki takımda pek fazla pozisyon üretemedi. Ancak 2 maçta alınan 4 puan önemli. Birkaç transfer yapılması halinde ben Adanaspor’un daha iyi olacağı inancını taşıyanlardanım. Adanaspor’da da Başkan Bayram Akgül, bu sezon takımını daha ileriye taşıyabilmek için çaba sarf ediyor.

Bu hafta sonu ise Adanaspor ve Demirspor Ankara takımları Ankaraspor ve Keçiörengücü ile oynayacaklar. Yani Adana-Ankara derbisi gibi olacak. Tabi ki dileğimiz 2 maçta da Adana takımları galip gelsin. . Hatta bir ayrıntı da vereyim Adanaspor’un Keçiörengücü’ni yenmesi halinde liderlik koltuğuna oturma ihtimali de söz konusu.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.