Özcan Aladağ

AK PARTİ HALEN NEYİ BEKLİYOR?


Özcan Aladağ
26 Aralık 2013 Perşembe 13:24

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklayan Ak Parti, ilçe belediye başkan adaylarını açıklayamadılar. Bir türlü akıllarında, fikirlerinde olan isimleri kamuoyunun önüne getiremediler.
Ortada bir sıkıntı var sanırım. Aday bulmakta, aday yapılacak olan ismin kazanmaya yakın aday olmadığı noktasında sanırım ciddi sıkıntı yaşıyorlar.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı tek başına siyaset yaparak ziyaretler gerçekleştirip kendisine destek bulmaya çalışıyor. Atı alan Üsküdar'ı geçer mi bilinmez ama Seyhan, Yüreğir, Sarıçam ve Çukurova'da aday bulma noktasında Ak Parti ciddi sıkıntı yaşıyor. Gidip geliyorlar adeta...
Buraya şu mu aday olsun? Onu yapar isek ne olur? Bunu yapmaz isek ne kaybederiz? Sorularına bir türlü yanıt bulamadılar.
Ak Parti neyi bekliyor?
CHP'yi bekliyor diyeceğim, bu sorunun yanıtı o değil.
Aday bulamıyorlar diyeceğim, dilim varmıyor.
İktidar partisi olarak elle tutulur isimleri koymakta zorlanıyorlar diyeceğim, haksızlık ederim.
Var ortada bir sorun, ama bu sorunu biraz zor aşacaklar gibi görünüyor.
Abdullah Torun'un tek başına karar veremeyeceği aday belirleme konusunda Ömer Çelik ve Genel Merkezin artık netleşmesi gerekiyor. 
Bu kadar ötelemek yarardan çok zarar getiriyor.
Seyhan konusunda Zafer Kara ve Sıtkı Polat arasında gidip gelen Ak Parti, Yüreğir'de Mahmut Çelikcan ve Ahmet Zenbilci arasında tercih yapmak durumunda. Ahmet Zembilci'yi Yüreğir'e kaydırır iseler Sarıçam'da seçim rizikolu...
Ahmet Ünal ismi konusunda sıkıntı var Sarıçam adına.
Çukurova'da aday bulamıyorlar...
Bu işi bu kadar çıkmaza sokmanın altında yatan sebepleri bilmiyorum ama Ak Parti'nin bu seçimde ciddi sıkıntılı evreden geçip aday bulmada rahatsızlık yaşadığını düşünmeye başladım.
İnsanlarında artık sabrı kalmadı. Bu işi bu kadar uzatmanın yararını sanırım ancak uzatanlar görecek, parti değil!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık