Özcan Aladağ

BARLAR VE KEBAPÇILAR SOKAĞI


Özcan Aladağ
22 Temmuz 2014 Salı 09:53

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, basın mensuplarına Park Zirve'de bir iftar yemeği verip içten yüreklilikle gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Soner Çetin, ASKİ'nin yatırımlarını Çukurova İlçesi'ne yeterince yapmadığından dem vurup rahatsızlığını dile getirdi ve temenni olarak da ‘inşallah bundan sonra Büyükşehir ile koordineli bir şekilde bu yatırımları sağlıklı koşullarda ilçemize getirebiliriz' dedi.
Marina Port Projesi'nin hayata geçirilmesinden bahseden Soner Çetin, belediye evlerindeki kentsel dönüşümünün hizmet anlamında önceliği olduğunu ifade etti ve bunun için tüm çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyledi.
Adana'ya önemli sokaklar kazandıracak Soner Çetin.
İsmini dahi koymuş bu sokakların.
Kültür Sokağı, Barlar Sokağı, Kebapçılar Sokağı ve Nişantaşı Sokağı...
Her birinin içeriği isminde saklı aslında.
Hayalini süsleyen bu projelerle Çukurova'nın özellikle Adana'nın cazibe merkezi haline gelmesinde önemli katkılar koyacağını ifade ediyor Başkan Soner Çetin.
Sokaklara da Adana'yı temsil eden anıtlar dikecek. Hayalini hayata geçirir ise bundan da Adana'nın kazanımlı çıkacağını belirtiyor Başkan Soner Çetin.
Soner Çetin'e iki önemli konuyu içeren bir soru yönelttim bu iftar yemeğinde.
Birincisi Çukurova'nın yollarının köstebek gibi olduğunu ve bir ay öncesinde yaz girince asfalta başlayacaklarını söylediğini belirtip ‘ne oldu bu asfalt işi?' dedim.
Bozuk yolları onarmaya yönelik asfalt işinde geciktiklerini, asfalt alımı noktasında ihalelerde pürüzlerin çıktığını ve kendilerince bir yöntem bularak asfaltı tedarik edip gecikmeli de olsa işe başlayabildiklerini söyledi.
İhalelerde sorun çıkmış. Bu konu aslında çok önemli...
Çukurova'da ihaleler nasıl yapılıyordu da sorunlar neden çıktı? Az çok tahmin edebiliyoruz!
İkinci sorum ise çöp konteynırlarının yer altına alınması konusuydu. Akıbetini sordum Soner Beye.
Soner Çetin ise bu projeyi kendisinin ortaya attığını ve bazı belediyelerin bu projeye sahip çıkıp hayata geçirmek istemelerinden de ayrıca mutlu olduğunu söyledi. Sanırım bu adres kardeş belediyeler için gösterilen bir adresti.
200 noktada konteynırların yerin altına alınmasını sağlayacak yeni temizlik ihalesi şartnamesinin bu noktada hazırlanıp bunu zorunlu hale getireceklerini söyledi. Yani Çukurova'nın yeni temizlik ihalesi renkli geçecek.
Caddeler ve sokaklar bazında yapılan uygulamalardan genel uygulamalara, park ve bahçelere, semt pazarlarına varana değin ne yaptıklarını, ne yapacaklarını açıkladı Soner Çetin.
Heyecanlı bir belediye başkanı olarak basın mensuplarına ‘icraatın içinden' tarzından bilgiler veren Çetin'in kendisine başarı dileyerek toplantıdan ayrıldık.
Başarılar Soner Çetin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık