Özcan Aladağ

GELİN ALDIRMAZ VE DURAK'A YER ARAYALIM


Özcan Aladağ
15 Ocak 2014 Çarşamba 15:13

Son bir aydır Adana politikasını tıkayan iki isim var. Bunlardan birisi Aytaç Durak, diğeri de Zihni Aldırmaz.
Her iki isimin de CHP'den aday olmak için verdikleri gayretleri biliyorsunuz.
Çalmadık kapı, araya koymadıkları kişi kalmadı. Gözlerini de genel merkeze çevirdi bu iki isim.
Zihni Aldırmaz, CHP'den aday gösterilmeyi bekliyor. Onun için Büyükşehir Belediyesi olmaz ise ilçe belediyeleri de olabilir. İlçe belediyelerinden Seyhan veya Çukurova'ya da razı Sayın Aldırmaz...
Bakmayın siz onun ‘ben 31 Mart günü akşamına kadar görevimin başındayım' demesine.
İstemem yan cebime koyun misali.
CHP'den eğer beklentisi gerçekleşmez ise Aldırmaz'ın tek bir alternatifi kalıyor Ak Parti'den ilçe belediye başkan adaylığı.
Bu noktada Ak Parti'den Sayın Aldırmaz'a boş olan tek bir koltuk var o da Çukurova İlçesi. Çünkü Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam koltukları mevcut ilçe belediye başkanları tarafından tutulmuş durumda. Son olarak Abdullah Torun'un gerek televizyon konuşmasında gerekse de diğer siyasi ortamlarda ‘Zihni Beyi severim' cümlesi ile başlayan konuşması da Zihni Beye sanırım biraz moral veriyor.
Gelelim Aytaç Beye, 
Aytaç Durak'ın tek aday olabileceği yer CHP. Başkaca yer yok kendisi için. Ak Parti ve MHP adaylarının açıklanması nedeniyle asla olmayacak konumda. Elde var sadece CHP.
CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı eğer kendisine verilmez ise Aytaç Beyin Zihni Bey gibi ilçelere talip olması söz konusu bile değil. Bu durumda Aytaç Bey, Ak Parti'ye seçim kazandırmamak adına el mahkûm diğer adayları destekleyecek, onlara güç verecek. 
En yakın destekleyeceği aday ismi de MHP'li Hüseyin Sözlü.
Sayın Sözlü'de bunu her zeminde ifade edip ‘Sayın Durak aday olmaz ise bana destek verir' diyor. 
Demek ki bir bildiği var.
Bütün bunların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini test etmek adına fazla uzun zamana gerek yok. Önümüzdeki günlerde yani bu ayın sonu itibariyle her iki isminde tekelinden bu partiler ve Adana siyasete kurtulacak. Her iki parti de, Adanalı seçmende derinden bir rahatlayacak.
İki ismi de CHP'ye pazarlayanların emekleri de boşa gidecek. Hevesleri de kursaklarında kalacak...YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık