Özcan Aladağ

GİDİŞAT İYİ DEĞİL


Özcan Aladağ
30 Aralık 2013 Pazartesi 15:32

30 Mart'a yaklaşıldıkça siyaset kazanının kaynaması gerekir iken Adana'da ne yazık ki siyaset resmen duruldu. Suskunluk kapladı herkesi.
Açıklanan adaylardan sonra partiler birbirlerine bakarak ‘kimi aday yapalım?' sorusuna yanıt aramaya başladılar. Ümitlerini kesenlerin yeniden yüzüne kan geldi. Birden atağa geçip yeniden kazanın altına odun atarak ısıtmaya çalışıyorlar.
CHP'deki belirsizliği takip eden Ak Parti ilçe adaylarını açıklayamadı. Seyhan'da Azim Öztürk, Yüreğir'de Mahmut Çelikcan'a yöneldiler, Çukurova'da ise can simidi arıyorlar. Tek adaylık noktasında joker gibi kullandıkları Ahmet Zembilci var. Zembilci'ye de Sarıçam ve Yüreğir arasında nereye aday yapacaklarına karar veremediler.
MHP'de Sarıçam adayının açıklanmasından sonra boşluğa düşen partilileri mutlu etme adına Seyhan'da derin bir suskunluk oluştu. Abdullah Çalışkan'ın bıraktığı derin yaradan sonra bu yarayı kapatacak isim bulmakta zorlanılır iken, Büyükşehir Adayı Hüseyin Sözlü ise rotasını hiç değiştirmeden sürekli çalışma içinde.
CHP'nin Seyhan adayının belirlenmesinden sonra derin sessizlik 4 Ocak tarihine kadar süreceğe benziyor. Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz'ın ‘aday olmak için' yaptıkları girişimler ile sessizliğe bürünen aday adayları yeniden harekete geçtiler. ‘Biz ayaktayız' mesajı ile kamuoyunun önüne yeniden çıktılar.
Sizin anlayacağınız hal ve gidişat çok iyi değil.
Aslında seçmenin de sessizliği var ortada. Adana'da seçmen açıklanan adaylardan ne kadar memnun? Bu sorunun yanıtını ancak sandığın ortaya konulduğu gün öğreneceğiz. Genel başkanların önümüze koydukları isimlere oy vermekten başkaca çıkar yolumuz da yok gibi.
Aytaç Durak'ı aday yapmakta kararlı gözüken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun aklını ne kadar çeldiler? Durak aday olursa diye başlayan cümleler ile parti genel başkanını ne kadar ikna ettiler? Bunun yanıtını da 4 Ocak günü alacağız.
Aday adayları tiken üstünde, seçmen ise rahat...
Kurt da puslu havayı sever misali derin bir bekleyiş var Adana'da. 
Dün birbirlerine ateş püsküren, arkalarından birbirlerine olmadık şeyler söyleyenlerin bugün barıştıklarını, kol kola gezmeye başladıklarını görünce de böyle aday adaylarına böyle genel başkanlar lazım demek geliyor içimizden.
Biz de onu yapalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık