Özcan Aladağ

İLGİNÇ SEÇİM MANZARALARI


Özcan Aladağ
31 Mart 2014 Pazartesi 14:14

Bir türlü hakka ve hukuka uymayı, riayet etmeyi öğrenemedik gitti.
Sabahın erken saatinde vatandaşlık görevini yerine getirmek için oyumu kullanacağım Yüreğir'deki Albay İbrahim Karaibrahimoğlu İlköğretim Okulu'nun yolunu tuttum. Aşırı derecede esen rüzgara karşı koyarak okulun bahçesinden içeri girip küçük bir sınıf içine sığdırılan 2 ayrı sandıktan birinde oy kullanmak için sıraya girdik.
İnsanlar bir türlü haklarına riayet etmeyi öğrenememişler. Yalan söyleyerek, insanların gözünün içine bakarak sırada kaynak yapmaya, kendilerini oymayan görevlerini varmış gibi gösterip oy kullanmak için sıra bekleyen insanların haklarına tecavüz ederek yüzsüzleşmeye başladıklarını oy kullanma sırasında da görünce üzüntüm bir kez daha arttı.
Sandık görevlileri de evlere şenlik! Görevli polis memurları oturmuşlar salonda bir yere, sandıklarda bir istenmeyen durum olur ise riayet ediyorlar!
Seçmen bilgi kartı olmayana oy kullandırmak istemeyen seçim görevlisi en az kendisi kadar bu konuda bilgi sahibi olan vatandaşların itirazı sonrasında sesini kesmek ve oy kullandırtmak zorunda kaldı!
Garip ki ne garip...
Saatler 08.30'u gösteriyor. Sandık başkanı daha oy pusulalarının arkasını mühürlemediği için oy kullanmayı başlatamamış!
Böyle bir şey olabilir mi? Oldu işte Yüreğir Albay İbrahim Karaibrahimoğlu İlköğretim Okulu'nda.
Rüzgâr nedeniyle okulun girişindeki ağaç devrildi. Yolu kapatıyor. İnsanlar üzerlerinden atlayarak okul binasına girmek zorunda kalıyor. Yetkili bir Allah'ın kulu yok ortada. Herkes seyrediyor...
Sizin anlayacağınız hala medeniyeti yakalayamamışız! Her konuda olduğu gibi...
Bereket versin oyumuzu kullanıp çıkabildik 3 metrekarelik bir bölgede insanların birbirine sürtünerek geçtiği sınıflar içinde...
Bu YSK'yı da ilçe seçim kurullarını da birilerinin gözden geçirmesi gerekiyor.
Bizden hatırlatması...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık