Özcan Aladağ

İz bırakan Vali ‘Hüseyin Avni Coş’


Özcan Aladağ
26 Mayıs 2014 Pazartesi 22:41

Adana'da 3 yıl valilik görevinde bulunan Hüseyin Avni Coş Bey Sakarya'ya atandı. Sakarya Valimizde Adana'nın yeni valisi oldu.
Kendisini yakinen tanıyan bir gazeteci olarak Sayın Adana Valimiz Hüseyin Avni Coş'un Adana'daki bürokrasiyi yılların birikimi olan koltuğuna yapışarak işletme körlüğü içindeki idarecilikten uzak tutup çalıştıran bir vali olarak tarihe geçtiğini söyleyebilirim.
Elbette Adana'da köklü değişiklikleri yapmak zordur. Bu zoru başarmada önünüze bazı engeller çıkar. Birilerinin hesaplarının bozulması adına verdikleri çırpınışların arkasından Adana'da yaşananları birlikte gördük, birlikte tanıklık ettik.
Hüseyin Avni Coş gibi bir Valiyi tanıdığım için şahsen kendi adıma mutluyum. Dürüst bir idareciyi makamı ne olur ise olsun pek fazla insan sevmez. O dürüst idarecinin de derdi ‘birileri beni sevsin' değildir. O idareci ‘doğru olanı' yapar. Hüseyin Avni Coş'ta Adana'da iz bırakan bir valilik görevi yaptı.
Sordu, sorguladı. Hesap sordu. Arsızın ve hırsızın yakasına yapıştı.
Kendi adıma hiçbir hesabım olmadığı için, gazetecilik mesleğim adına gazetecilik refleksi ile Sayın Valimin çalışmalarını yakından takip ettiğim için onun Adana için verdiği hizmetleri de görüp kamuoyu ile paylaşan bir kişiyim. Bundan dolayı da şahsım adına ve çalıştığım gazeteler adına kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.
Sayın Hüseyin Avni Coş'a yeni görev yeri olan Sakarya'da başarılar diliyorum. Allah uzun ömürler versin dileklerimle selam ve sevgilerimi iletiyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık