Özcan Aladağ

Kozan AK Parti'de aday bolluğu


Özcan Aladağ
30 Kasım 2013 Cumartesi 11:45

Yerel seçimler öncesinde AK Parti Kozan'da adeta aday enflasyonu yaşanıyor. Belediye Başkanı Kazım Özgan'ın karşısında 3 aday adayı var. Bu isimler Ahmet Arık, Av. Taner Uzun ve Hadi Tekdemir.
Ahmet Arık, Kazım Özgan'ın meclis üyesiydi ve bir dönem sağ koluydu. Ne olduysa araları açıldı ve Kazım Özgan'ın karşında adaylık yarışına soyundu. 
Hadi Tekdemir halen il genel meclis üyesi ve aslında gönlünde belediye meclis üyeliği için üst sırada yer verilmesi yatırıyor gibime geliyor. Hadi Tekdemir ile Kazım Özgan'ın arası çok da iyi... Nasıl olmuş da böyle bir adaylık için soyunmuş bir türlü akıl erdiremez olduk.
Kazım Özgan'ın karşısında tek ciddi aday Av. Taner Uzun. Onun da pek şansı yok diye düşünüyorum. Çünkü Kazım Özgan'ın 2 dönemdir Kozan'a yaptığı hizmetler ve genel merkez bazındaki tanınmışlığı ile Taner Uzun'a ben şahsen şans vermiyorum.
Bu arada Kozan'da belediye meclis üyeliği için başvuran isimler de ilginç geldi bana. Bir kısmı Kazım Özgan'ın kendi ekibi, bir kısmı da Kazım Özgan'a muhalefet yapmayacak kadar biat kültürüne sahip isimler bunlar.
İşte meclis üyesi aday adaylarının isim listesi. Üzerinde yorumu size bırakıyorum.
‘Ali Arık, Selami Bozkurt, Hüseyin Çetin, Arif Kütük, Hazım Dağlı, Erhan Andırın, İbrahim Tanrıverdi, Metehan Kurtgöz, Eyüp Küpkaraoğlu, Orhan Can, Ruhi Gül, Mehmet Has, Süleyman Halaçoğlu, Bilal Kurt, Halit Kürşat Aktamış, Yurdagül Boyraz, Mehmet Bircan, Tacettin Azgın, Oğuz Doğaner, Kemal Yıldırım, Ahmet Saygılı, Ali Tüfekli, Murşit İnceler, Salim Akkoç, Altan Şahin, Hakan Özcan, Abidin Kaymak, Cem Sucu, Abdulkadir Kozan, Sefer Bitirici, Polat Kaya, Emin Yağan, Fatma Durmuşoğlu, Ali Baysal, Ahmet Çankaya'


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık