Özcan Aladağ

KUTSAL İTTİFAK!


Özcan Aladağ
27 Mart 2014 Perşembe 22:23

Son bir haftadır Adana'da Ak Parti ile BDP arasında bir ittifak yapıldığını ve bu ittifak kapsamında BDP'nin Büyükşehir seçimlerinde Ak Parti'yi destekleyip belediye meclis üyeliği oylamasında kendi partilerine oy verecekleri yönünde çalkalanıyor.
Böyle bir ittifakın gerçekleşmesi elbette mümkün gözüküyor. Merak edip biraz araştırmak isteyince de ittifakın temellerinin atıldığı yönünde biz de kanaat oluşmaya başladı.
Ak Parti'nin Adana'da önde gelen kurmayları ile görüştüm bu konuyu. Kimse inkâr etmedi. 
Ayrıntı konusunda da yukarıda izah ettiğim gibi Büyükşehir'de Abdullah Torun'un desteklenip ilçelerde kendi meclis üyelerini kazandırma yönüne gidileceği yönünde bilgilere ulaştım.
Bu ittifak sandığa yansır ile Ak Parti'nin avantajlı konuma geleceği matematiği karşımızda duruyor. 
MHP'nin lehine çekilen isimlerin MHP'ye ne katacağını hesaplar iken bir de ortaya bu matematik çıktı. Elbette bu ittifak sonrasında bazı istekler gelecek BDP'den. 
BDP derken sakın yanlış anlaşılmasın, Adana'da seçimlere zaten BDP girmiyor. HDP olarak seçime gidiyorlar. Her ne kadar HDP'nin yöneticileri ittifak olmasa da tabanda böyle bir birlikteliğin şimdiden temelleri atılmış gibi.
Seçimler sonrasında neyin pazarlığı yapıldı? Onu şimdiden kestirmek mümkün değil. Ancak netice alındıktan sonra göreceğiz.
Sanırım bu ittifak konusunda siyasi partiler de bilgi sahibi olarak ona göre önlemlerini almışlardır diyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık