Özcan Aladağ

ÖMER ÇELİK BİR ŞANS MI?


Özcan Aladağ
27 Aralık 2013 Cuma 13:23

Evet, Sayın Ömer Çelik Adana için büyük bir şans. Kimsenin buna itirazı yok. Lakin bu şansın da vakit kaybetmeden hayata geçirilmesi, şanslardan Adanalıların yararlanması gerekir.
Ak Parti'nin parti kurmayları yerel seçimler öncesinde Ömer Çelik üzerinden siyaset yaparak aslında biraz da Ömer Çelik'i kefil yaparak bu kente karşı sorumluluklarını hatırlatarak politika yapıyorlar. Elde olan bütün imkânları kullanmak adına yapılan politikaya söyleyecek sözümüz yok.
İlçe belediye başkan adaylarını şu an olmuş açıklayamayan Ak Parti'nin kurmayları Ömer Çelik'in şans olması noktasında halka verdikleri sözler de var, beklentileri yükselten ifadeleri de var.
Bu şansı iyi değerlendirmek adına proje üreterek Ankara'nın yolunu tutması gerekenlerin sanırım görevlerini yapmadıklarından dem vuran Ak Parti'nin kurmayları, Ömer Çelik şansını sadece Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Ak Partili olmaması nedeniyle değerlendiremediklerini vurgulayarak da biraz olsun haksızlık yapıyorlar.
Merkezi yönetimin şansı Adana'ya getirmesi adına, STK'ların bu şanstan yararlanmak adına gayret göstermeleri noktasında birileri ellerini mi tutuyorlar?
Nisan ayından sonra şansı Adana'ya getireceklerini belirterek siyasetlerini bunun üzerine kuran Ak Parti kurmayları bakınız şans noktasında neleri ifade ediyorlar.
" İnşallah Nisan ayından itibaren bu şansımızı kullanarak Kültürümüzü kalkındıracağız. Örneğin bizim o devasa sahilimizin içinde Akyatan ve Ağyatan gibi dünya literatürüne girmiş lagünlerimiz var. Biz oraya 100 bin yataklı otelimizi kurarsak ve uluslararası havalimanından oraya raylı bir sistemle ulaşımı 5-10 dakika gibi bir zaman dilimine sığdırırsak işte o zaman sahilimizi Ortadoğu'nun cazibe merkezi haline getirmiş oluruz. Ayrıca 100 bin yataklı bir otel demek ise 5 yıldızlı literatürde en az yarısı kadar kişiye iş istihdamı yani 50 bin insana iş imkânı sağlayacaktır"
Hayalimizde olsa güzel cümleler duyduk...
Lakin biz laf değil, icraat bekliyoruz...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık