Salim Büyükkaya

SAĞLIK BAKANLIĞI DA MI KOMPLO KURDU?


Salim Büyükkaya
26 Aralık 2013 Perşembe 13:26

Taksim'de sabahın köründe üç beş kişilik çevreci çocuğun kurduğu çadırlar polis tarafından sert bir şekilde sökülüp dağıtılınca "Yeter artık" diyen milyonlarca insanın demokratik tepkilerine "Komplo" dendi. Daha birkaç yıl önce söylemediğini bırakmayan, bol para ile transfer edilir edilmez çark eden danışmana muhtaç uyduruk danışmanlarla teoriler üretilmeye çalışıldı. Çoğunluk medya bu şekilde ve aynı ortak amaçla kendisine yön verdiği için samimi dindarlar arasında kısmen kabul de gördü bu propaganda.
Ardından, bildiğimiz dersaneler meselesi üzerinden bir tartışma başladı.
Bir iddia: Cemaat ve yakın yayın organları dersaneler meselesine öfkelenip zaten daha önceden bildiği konuları gündeme getirerek intikam aldı ve ayar verdi
Diğer iddia: Yolsuzluk meseleleri zaten patlayacaktı. Zaten mızrağın çuvala sığma ihtimali yoktu. Hükümet dersaneler konusunu bilerek öne alıp sanki kavga bu yüzden çıkıyormuş havası yaratmak istedi.
Geziden sonra, ayakkabı kutusu içindeki milyon dolarlar, para sayma makinaları, kara para, kaçak altın, rüşvet iddialarıyla ortaya saçılan görüntüye de komplo diyenler yukarıdakilerden birinci iddiayı öne sürenler.
Bu gürültü arasında gözden kaçan birşey daha var.
İzninizle o konuya da biz dikkat çekelim.
Mesela sağlık bakanlığı da komplonun içinde olamaz mı?
Neden derseniz, Suat Kılıç'ın Kayın Pederi ile Yalçın Akdoğan'ın Eniştesi'ni bizzat sağlık bakanlığı deşifre ediyor çünkü. Bakan Mehmet Müezzinoğlu yoğun gündem arasında kaybolan açıklamasında gerekli soruşturmanın yapılacağını söylüyor.
SAĞLIK Bakanı Müezzinoğlu, Bakan Suat Kılıç'ın kayınpederi ile Başbakan danışmanı Yalçın Akdoğan'ın eniştesinin "Sağlık Bakanlığı ile protokol yaptık, 112 Acil İstasyonları kuracağız" diyerek müteahhitleri dolandırdığı iddiasına sert tepki verdi. Müezzinoğlu, "Yanlış yapanlar, milleti ve ismimizi istismar edenler hukuk karşısında bedelini ödemeli" diyor ve konuyu teftiş kuruluna havale ediyor.
Şimdi soralım:
Bu durumda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da komplocular kervanına katılmış oluyor mu?
Bir kaç soru daha:
Sosyal medyadan izlediğimiz videolarda Adana'daki Acil Sağlık Merkezi'nin yapıldığı anlaşılıyor.
Bu konuda herhangi bir yerel inceleme yapılmış mıdır?
Bu istasyon nerededir, müteahhidi kimdir, parasını alabilmiş midir?
İşin kotaralmasında Adana'dan aracılar devreye girmiş midir?YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık