Salim Büyükkaya

SULAMA KANALLARI OPERASYONU


Salim Büyükkaya
22 Temmuz 2014 Salı 09:52

Adana Bilim Teknik Üniversitesi BTÜ'nün şırdancı, kokoreççi usulu tanıtım faaliyetlerini konu edinmiştik. Rektör Prof.Dr Adem Ersoy, mucizevi bir buluşla tam da vizyonuna uygun bir tanıtım yöntemi geliştirmiş, kırık dökük minibüslerin üzerine yazılar yazdırarak şehrin kavşaklarına yerleştirmişti.

Garipsenen bu tanıtım yöntemi bizim de dikkatimizi çekmiş ve "Rektör şırdan satar mı?" diye sormuştuk.

O gün bugündür şırdan minibüslerine rastlamıyoruz.

Galiba vazgeçtiler vizyon kokan tanıtım yönteminden.

Oysa bazı köşelerde "Cüzi bütçelerle reklamda dev vakıf üniversiteleriyle yarışıyor" diye cilalanmıştı Rektör bey'in bu buluşu.

Ne oldu şimdi?

Kötü bir yöntem ise neden başladınız?

İyi bir yöntem ise neden vazgeçtiniz?

Rakam cüzidir ama yine de soralım:

Bu kadar giydirme parasını boşa mı harcamış oldunuz?

POLİS LEVEL ATLAMIŞ

Kanallarda yüzmek yasaklanınca iş polise düştü. Yine bir yazımızda polisiye tedbirlerle bu sorunun üstesinden gelinemeyeceğine değinmiştik. Yanılmışız. Meğer polis bizim zamanımızdaki polis değilmiş artık. Level atlamış. Helikopterle kanalda yüzen çocukları yakalamaya çıkıyorlarmış. Havadan tepelerine biniyorlar, gençler, çocuklar bir yere kaçamıyormuş. Biz zavallı Bağlar Karakolu polislerini Cemal Paşa köprüsü ile Kanal köprü arasında mındır, mındır oynatıyorduk.

Şimdi öyle kolay değil. Helikopter havadan koordinat bildirmiş, karacılar iki koldan ilerleyip 74 kişiyi yakalamışlar. Sadece 15 yaşından büyük 13 kişi varmış 108'er lira ceza yazılmış. Diğerleri kulaklarından tutulduğu gibi evlerine teslim edilmiş. Bu arada yakalananların 8'i de Suriyeli imiş.

Neyse bu konuyu burada kapatalım.

Yoksa biz "Yasaklayarak sorunu çözemezsiniz" dedikçe, SAT ve SAS Komandolarını salacaklar çocukların üzerine.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık