Özcan Aladağ

TORUN SÖYLEMİNİ DEĞİŞTİRMİŞ


Özcan Aladağ
9 Şubat 2014 Pazar 18:44

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun'un adaylığının açıklanmasından sonra her toplantıda konuştuğu ‘metronun borcu bitmeden' diye başlayan cümlelere son verip söylemini değiştirdiğini görüyorum ve buna da bir seçmen olarak sevindiğimi söyleyebilirim.
Aytaç Durak'ın beceriksizliğini ve iş bilmezliğini ortaya koymak ister iken Sayın Torun, Durak'a da Ak Parti'nin kefil olarak bir dönem de olsa belediye başkanlığı seçtirdiğini unuturcasına, zorlama gibi bir savunma mekanizması içinde politika yaparak Adana Hafif Raylı Sistem Projesi'ni gündeme getirmesi insanlarda tedirginlik yaratmıştı.
Bu tedirginliği düzgün bir lisanla dile getirip ‘Torun bu söylemden vazgeçmeli' dedik.
Hafta sonunda Adana'da Kültür Bakanı Ömer Çelik'in de katıldığı bir toplantıda adaylar kamuoyuna tanıtılır iken Torun burada bir konuşma yaptı.
Torun konuşmasında metro sözcüğünü kullanmamak adına ilkelere değinip Adana'yı kıskanılan bir kent yapma adına yola çıktıklarını söyledi.
Yerinde bir cümle olmuş Torun'un ifadeleri.
Torun, "Halkımızla içi içe olduğumuz her yerde, toplumumuzun tüm kesimlerine yönelik ziyaret ve temaslarımızda hep şunu söylüyoruz; Adana için yapacak çok işimiz var. Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğü ve destekleri doğrultusunda, ilçe belediyelerimiz ile kenetlenerek, Adana'yı layık olduğu hizmetlerle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz" diyor.
Yani ‘Adana'daki Büyükşehir'i ve diğer ilçe belediyelerini Ak Partili olarak seçin, bakın görün hizmeti' diyor.
Kendi partisinin adaylarının seçilmesi adına Büyükşehir adayının bu söylemi geliştirmesi gayet yerinde bir olaydır. Lakin Adana'da merkez ilçeler hiçbir zaman tamamı aynı partiden olmaz, olamaz. İlçelerin genel yapıları da, yaşayan insanların parti eğilimleri de farklıdır. Öyle de olması, farklı partilerin seçim kazanması demokrasinin olmaz ise olmaz kurallarıdır.
Torun'un konuşmaları ‘bize güvenin, inanın' üzerine kurulmuş. Gerçek anlamda bir şehir yapmak adına Adana için çalışacaklarını söyleyen Torun'un milletvekili söylemlerinden uzak yerel siyasete doğru yol alması da kendisi ve partisi adına biraz daha ayakları yere basan konuşma üslubu olarak karşımızda duruyor.
Anketler ve halkın eğilimlerine baktığımızda Torun'un bu vaatlerini ne derece gerçekleştireceğini bana sorar iseniz orada kuşkularım var, endişe içindeyim.
Bu nedenle de Torun'un ilçelerde kefil olduğu adaylarına biraz daha dikkat etmesi gerekiyor...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık