Özcan Aladağ

Ümit ediyorum ki bu sözler söylemde kalmaz!


Özcan Aladağ
3 Mart 2014 Pazartesi 08:58

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni adettendir Adana'ya gelen siyasiler, gazeteciler ve STK yöneticileri ziyaret edip burada basın açıklaması yapma imkânı bulurlar.
Adana'daki yöneticiler de kendi parti ve STK yöneticilerinin Adana'ya yaptıkları ziyaret sırasında Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etmelerini ilk akıllarına getirdikleri konu olarak hayata geçirmek isterler.
Önceki gün de Azerbaycan Milletvekili ve gazeteci-yazar Ganira Paşayeva, Adana'ya STK çalışması için gelince bir gazeteci olması kimliği ile ÇGC'yi ziyaret etmiş.
Burada önemli tespitlerde bulunup Adanalı gazeteciler ile Azerbaycanlı gazetecilerin arasında işbirliği yapılmasını, kardeş cemiyetler projesinin hayata geçirilmesi önerisine sıcak bakıp bu konuda kendisinin de aracı olacağını ifade etmiş.
Ümit ediyorum ki bu söylemleri askıda kalmaz. Bugüne kadar cemiyeti ziyaret eden bu anlamda birço ziyaretçinin söylemlerinin askıda kaldığını ne yazık ki gördük, yaşadık. Kardeş cemiyet projesi konusunda ısrarcı olan yönetim kurulu başkanının da yıllardır özlemi yine temennim odur ki ayakları yere basan bir proje olur ve hayata geçer.
Azeri milletvekili ve gazeteci arkadaşın cemiyet ziyaretinde Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Av. Yakup Bulut ve Yönetim Kurulu üyeleri etkili olmuşlar ve bu söylemin ortaya konulmasına aracılık etmişler.
Bakalım bu söylem nereye kadar gidecek? Daha önce Almanya'daki gazeteciler cemiyetleriyle yapılması düşünülen kardeş cemiyetler projesinde hatırlanacağı üzere bir arpa boyu yol alınamadı.
Hani şu belediyeler zaman zaman kardeş belediyeler ilan ederler ya, bizim kardeş cemiyetler projesi de böyle evrak üzerinde kalan bir proje olmasın diyerek temenni ediyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık