Şaka gibi talep…

SERAP BAŞKAN

SERAP BAŞKAN

Hepimizin bildiği üzere "Elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeni ile 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yapılmıştı.

Bu artışların neticesinde özellikle son ay gelen elektrik faturaları tüketicilerin adeta ceplerini yaktı. Bazı aboneler asgari ücrete yakın fatura ödemesi yaparken işyerlerinin ödedikleri faturaları ağzıma almak istemiyorum.

Yüksek gelen faturaların ardından sosyal medyada elektrik şirketlerine yönelik eleştirilere birbiri ardına geldi. Bu eleştirilere sosyal medya hesaplarında adeta patlama yaptı. Elektrik şirketleri bu durumdan kendilerine vazife çıkartacakları yerde şaka gibi bir talepte bulunmuşlar. Bu talep hepimizin bildiği gibi zam…

Vatandaş, Temmuz ayında elektrik faturasına gelen yüzde 15 oranındaki zammın şokunu yaşarken elektrik dağıtım şirketleri yeni zamlar için EPDK’nın kapısını çalmışlar.

Elektrik dağıtım şirketleri, önümüzdeki Ekim ayında ve ardından da 2022 Ocak aylarını kapsayacak şekilde yeni zam ihtiyacı oluştuğunu belirtmişler. “Bankalara döviz üzerinden olan borçlar birikiyor. Kuraklıkla da maliyetler iki katına çıktı” gerekçesiyle yüzde 8 ile 15 arasında zam yapılmasını istemişler.

El insaf derler. Ya bankalara döviz üzerinden borçlanırken bizlere mi sordunuz? Sizin borcunuzdan bize ne… Siz borçlanırken bu paraları ne yaptığınızı bilmeyelim ardından dönün zam isteyin. Yok böyle bir dünya. Vatandaş son gelen kabarık faturasını ödeme yolları ararken bu talep karşısında adeta şaşkına döndüler. Elektrik dağıtım şirketlerinin birazcık vicdanları varsa bu taleplerini geri çeker. Tabi bunu da yaşayıp göreceğiz.

 31 Ağustos 2021 Salı 08:38

http://www.adananinsesi.com//yazar/saka-gibi-talep-440.html