Ana Sayfa Gündem 3 alt geçit trafik sorununa çözüm olacak

3 alt geçit trafik sorununa çözüm olacak

Atatürk Caddesi'ni Kenan Evren’e bağlayan alt geçit tamamlanmak üzere, Denizli Mahallesi’nde ise iki alt geçit çalışmaları hızla sürüyor.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 14:21
3 alt geçit trafik sorununa çözüm olacak

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yaptırılan 3 alt geçit tamamlandığında Adana’nın trafik sorunu önemli ölçüde çözülmüş olacak.

Büyükşehir Belediyesi’nce önce Atatürk Caddesi’ni Kenan Evren Bulvarı’na bağlayacak alt geçit yapımına başlanmıştı. Adana Demirspor Kulübü eski binasının kamulaştırılıp yıkımı ile başlatılan alt geçit çalışmaları son aşamaya geldi. Alt geçit yapımı sürerken bir yandan da DSİ sulama kanalları üzerine köprüler yapılarak alt geçidin devamında Kenan Evren Bulvarı’na ulaşması sağlandı.

Sular mevkiindeki bu alt geçidin tamamlanmasının ardından Atatürk Caddesi Kenan Evren’e bağlanmış olacak. Dolayısıyla Adana, kenti kuzeyden güneye bağlayacak önemli bir ana artere kavuşmuş olacak.

DENİZLİ’YE İKİ ALT GEÇİT

Büyükşehir Belediyesi Denizli Mahallesi’ne de iki alt geçit yapıyor. Çalışmalarına bir süre önce başlanan alt geçit hızla tamamlanıyor. Alt geçitlerden biri Türkmenbaşı Bulvarı’nı Havaalanı Kavşağı’na bağlarken, diğeri ise Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı Havaalanı Kavşağı’na ulaştıracak. Denizli Mahallesi’nde tren hattının altından geçecek alt geçitler trafiği de büyük ölçüde rahatlatacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, görevde oldukları süre içinde önemli projelere imza attıklarını belirterek, “Kentin ulaşım sorununu çözmek için önemli hamleler yaptık. Tüm yolları asfaltladık, yeni bulvarlar açtık ve 48 köprüyü Adana’nın hizmetine sunduk. Şimdi alt geçitleri tamamlıyoruz. Adana’yı kuzeyden güneye, doğudan batıya birbirine bağlıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da “işçi bayramı” var!

Seyhan’da “işçi bayramı” var!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık