Ana Sayfa Spor 6. Kurtuluş Yarı Maratonu Hazırlıkları Başladı

6. Kurtuluş Yarı Maratonu Hazırlıkları Başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi 6. Kurtuluş Yarı Maratonu’nun hazırlıklarına başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel, maratonun Adana'ya yakışır şekilde yapılacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2015 Pazar 11:35
6. Kurtuluş Yarı Maratonu Hazırlıkları Başladı

3 Ocak 2016 Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan Adana Büyükşehir Belediyesi  6. Kurtuluş Yarı Maratonu için ilk toplantı Adana Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Tesisler, Sportif ve Organizasyonlar Şube Müdürü Mehmet Sağlam,Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Akpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel,Trafik Denetleme Grup Amiri Hakan Aksoy,Sağlık İl Müdürlüğün  Dr. Güzin Nalinci, Spor Servisi Şefi Hanifi Altun, Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, Atletizm Bölge Antrenörleri Ali Atakişi ve Mehmet Gardiyanoğlu ,Spor İl Müdürlüğü Bilgi İşlem personeli  Evren Koç ile Hamza Terkeşli katılarak bilgi alışverişinde bulundular.

-KENTİN TARİHİ DOKULARINA DİKKAT ÇEKİLECEK-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Adana’da uluslararası maratonu 5 yıl önce başlatıldığını ve Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programına alınmasının sağlandığının altını çizen Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel, yaptığı açıklamada, çok verimli ve yararlı bir toplantı gerçekleştiğini, maratonun güzergâhının kentin tanıtımı için tarihi dokulara dikkat çekileceğini belirterek, “Başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak olmak üzere 600 çalışanımız ve deneyimli ekibimizle maratonun kentimize yakışır şekilde yapılmasını, maratonda koşan sporculara acil ihtiyacı olan suların temini için koşu güzergahlarına su istasyonları kurulacak ” dedi.

-YARIŞMAYI BİTİREN TÜM SPORCULARA MADALYA VE TİŞÖRT VERİLECEK-

Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Sağlam, yarı maratona Türkiye’nin yanı sıra yabancı ülkelerin ünlü 26 atletleri de davet ettiklerini ifade etti. Sağlam, parkurların belirlenmesi, trafik ve güvenlik önlemleri alınması trafik polisin yetmediği yerde Belediyeye ait zabıta ve özel güvenlik personellerinden yararlanılması, Sağlık il müdürlüğü tarafından 3 adat ambulans ve 1 adete motorize ambulans temin edileceği güzergahları ve Adana’yı tanıtan kitapçık çıkartılması, katılımcılara tişört dağıtılmasının yanı sıra, yarı maratona, halk koşusuna, engelli ve masterlere katılan ve yarışmayı tamamlayan sporculara madalya verileceğini, dereceye giren atletlere ve engellilere para ödülü de dağıtılacağını kaydetti.

Ayrıca, yarış öncesinde diğer toplantının 22 Aralık Salı günü gerçekleştirilerek eksikliklerin gözden geçirilmesi kararlaştırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şimşek'ten ilk galibiyet

Şimşek'ten ilk galibiyet

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık