Ana Sayfa Gündem 65 Yıldır Kuvayi Milliye Ruhunu Yaşatıyorlar

65 Yıldır Kuvayi Milliye Ruhunu Yaşatıyorlar

Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği’nin 65. Kuruluş Yıldönümü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 10:48
65 Yıldır Kuvayi Milliye Ruhunu Yaşatıyorlar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mithat Özsan Bulvarı’ndaki dernek binasının önündeki parkta düzenlenen kutlama etkinliğinde yaptığı konuşmada, Kuvayi  Milliye’nin Milli Mücadelenin destansı adı olduğunu söyledi.

Kuvayi Milliyecilerin, en zayıf zamanda düşmanca işgal edilmiş Anadolu’nun tüm topraklarında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olarak da adlandırıldığını belirten Sözlü, ‘’Kuvayi Milliyeciler, milli mücadeleyi yapmışlardır.  Kuvayi Milliyeciler onurlu ve seçkin kişilerdir. Kuvayi Milliye Milli Mücadelenin destansı adıdır’’ dedi.

Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Genel Başkanı İrfan Söker de, ‘’Kuvayı Milliye Türk Milletinin yüzlerinin akı ve başlarının dik duruşudur. Bu toprakların  bin yıl öncesinden nice bin yıllara doğru Türk’ün kalacağının ispatının tarihe not düşürüldüğü  gündür. İşte bu yüzden derneğiniz Kuvayi Milliyeciler tarafından Adana’da kurulmuştur’’ dedi. Söker, şöyle konuştu:

‘’İlerleyen yaşlarına rağmen Kuvayi Milliyeciler göğüslerinde atalarından kalma İstiklal Madalyaları ile kurtuluş günlerinde vatan, bayrak ve millet sevgisi ile dolup taşmakta, bu sevgiyi tüm Türkiye’de yaşatmaktadir.

Özellikle bu topraklar için şehit düşmüş Kuvayi Milliyecilerin kahramanlık destanları dillerde, gönüllerde ve hafızalarımızda yaşatmak her Türk evladı için kaçınılmaz bir milli görev olmalıdır.’’

Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Murat Öztanrıöver ise,  5 Mart 1951 yılında. Adana’da Kuvayı Milliyeciler tarafından kurulan ve kamu yararına çalışır olan derneklerinin faaliyetine devam ettiğini belirterek, Türkiye genelinde 32  şubelerinin bulunduğunu söyledi.

Öztanrıöver, derneğin kuruluş amacının, Kuvayi Milliye’nin ruhunu yaşatmak, yurt millet ve bayrak sevgisini yüceltmek olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından mehter takımları konser verdi. Etkinliğe, CHP Adana Milletvekili Zülfikar Tümer, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan,  CHP İl Sekreteri Zihneti Emre, CHP İl Başkan Yardımcısı Nilüfer Bürücek CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP Yüreğir İlçe Başkanı İsmet Yüksel ile çok sayıda davetli ve dernek üyeleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık