Ana Sayfa Gündem Acemi Gönüllüler Balcalı'da kan verdi

Acemi Gönüllüler Balcalı'da kan verdi

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir araya gelen ve Türkiye genelinde sayıları 4200'ü bulan Acemi Gönüllüler gurubu üyeleri Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Kan Merkezine gelerek kan verdi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2013 Salı 11:31
Acemi Gönüllüler Balcalı'da kan verdi

Yaklaşık 11 ilde üyeleri bulunan Acemi Gönüllüler Adana'da son derece önemli bir etkinliğe imza attı. Yaklaşık 50 kişilik gurup Balcalı Hastanesi Kan Merkezi'n de kan vererek önemli bir sosyal sorumluluğa öncülük etti.

 

Gurup adına açıklama yapan Tülin Eray Ertil Kan vermenin önemine dikkat çekmek istediklerini belirterek, Guruplarının herkesimden insanı içine aldığını ifade etti. 10 Yıl önce Lösemi'den kaybettikleri 7 yaşındaki Tuba Kızılkan anısına etkinliği gerçekleştirdiklerinin altını çizen Ertil, günümüzde acil kana ihtiyacı olan çok sayıda hastanın bulunduğunu belirtti.

 

Balcalı Hastanesi Kan Merkezi Laboratuar Teknik Sorumlusu Gülser Karaboğa ise bu tür toplu kan bağışlarının son derece önemli olduğunu ve buna benzer duyarlılıkların artması gerektiğini vurguladı. Karaboğa Acemi Gönüllüler gurubu üyelerinin de gösterdikleri örnek davranıştan dolayı teşekkür etti.

 

Daha sonra Acemi Gönüllüler sırayla Kan verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sokak kısıtlaması genişledi

Sokak kısıtlaması genişledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık