Ana Sayfa Gündem Adana Anadolu Lisesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinliği

Adana Anadolu Lisesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinliği

Adana Valisi Mustafa Büyük, A.A.L.’de "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101’inci Yıldönümü" Etkinliklerine Katıldı.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2016 Cuma 13:57
Adana Anadolu Lisesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinliği

Vali Mustafa Büyük, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 101’inci yıldönümü” dolayısıyla Adana Anadolu Lisesi’nde düzenlenen anma etkinliklerine katıldı.

Adana Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen anma etkinliklerine Vali Mustafa Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Çukurova İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okula gelişinde öğrenciler tarafından ellerindeki Türk Bayrakları ve Mehter Marşı eşliğinde çiçeklerle karşılanan Vali Büyük, etkinlikler öncesinde yaptığı konuşmada, "Özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlanarak yazılan destanın 101. gurur yıldönümünde şehitlerimize yönelik saygı, şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha ifade ederken, tarih boyunca her türlü zorluğa göğüs geren asil milletimizin bu vatan topraklarında özgürce, milli birlik ve beraberlik içinde ilelebet yaşama kararlılığını bir kez daha vurguluyoruz" dedi.

Okul bahçesinde 6. Kolordu Komutanlığı tarafından kurulan Sahra Çadırında sergilenen "Mecidiye Tabyasında Bir Gün" konulu tiyatro gösterisiyle başlayan anma etkinliklerinde, tarih sayfalarına altın harflerle yazılan destanın öyküsü, öğrencilerin duygulu ve coşkulu anlatımıyla yansıtıldı.

Kur'an-ı Kerim'in okunduğu etkinlikte, tiyatro gösterisi ve şiirlerin okunmasının ardından günün anlamına uygun dövme pilavı ve üzüm hoşafından oluşan Çanakkale Menüsü, yemek duasıyla tüm katılımcılara ve öğrencilere ikram edildi.

Vali Mustafa Büyük, etkinliğin ardından okulda robot yazılımı konusunda eğitim alan öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği Robotik Atölyeyi ve okulda ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile oluşturulan Dilek Dükkânı’nı ziyaret ederek, okul müdürü Erdal Sevim’den bilgi aldılar.

Okulun kütüphanesinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ile sohbet edip başarılar dileyen Vali Büyük'ün ziyareti, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında oluşturulan, okulun Türk Sanat Müziği Korusu'nun kahramanlık türkülerinden oluşan mini bir konser vermesiyle son  buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık