Ana Sayfa Gündem Adana, Dubai Turizm Fuarı’nda tanıtıldı

Adana, Dubai Turizm Fuarı’nda tanıtıldı

Adanalı turizmciler, Dubai’deki, “Arabian Travel Market” Fuarı’nda kentin tanıtımı yaptı.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2015 Perşembe 11:14
Adana, Dubai Turizm Fuarı’nda tanıtıldı

Turizm sektöründe faaliyet gösteren Adana Ticaret Odası üyelerinden oluşan bir grup, 4-7 Mayıs tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’nde düzenlenen, “Arabian Travel Market” (ATM) Turizm Fuarı’na katılarak, Adana’nın tanıtımı konusunda önemli bir çalışmaya imza attı.

Turizmde Ortadoğu’nun en önemli buluşma noktası niteliğini taşıyan Dubai’deki, “Arabian Travel Market Turizm Fuarı” bu yıl 22. kez kapılarını aralarken, Türkiye fuara 611 metrekarede 43 firma ile en büyük katılımı gerçekleştirdi. Fuarda Adana; Türkiye bölümünde tahsis edilen standın yanı sıra, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın (ÇKA) katkılarıyla oluşturulan bağımsız bir stand ile de temsil edildi.


Adana Ticaret Odası Meclisi ve Turizm Meslek Komitesi Üyesi Ayhan Şirin, Adana’nın tanıtımı konusunda önemli bir adım oluşturduğunu belirttiği ATM Turizm Fuarı’nın, turizm sektörü açısından bölgede düzenlenen en önemli turizm etkinliği olarak kabul edildiğini söyledi. Fuara uzellikle turizm profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiğini de vurgulayan Şirin, ATO üyelerinin böylesine önemli bir fuara katılmaları konusunda sağladığı destekten dolayı Adana Ticaret Odası’na teşekkür etti. Turizm profesyonellerinin Adana standına yoğun ilgi göstermelerinden dolayı mutluluk duyduklarını da vurgulayan Ayhan Şirin, kentin tanıtımını yapmak ve turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak için sektör temsilcileri olarak bu tür fuarlara katılmaya devam edeceklerini bildirdi.


Türkiye’den yoğun katılım

Öte yandan Türkiye fuara 611 metrekarede 43 firma ile en büyük katılımı gerçekleştirdi. Fuara Adana’nın yanı sıra; İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Çanakkale, Bilecik, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova, Kartepe, Kastamonu, Çankırı, Sinop, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Denizli, Afyon, Bartın, Zonguldak, Karabük, Samsun, Antalya, Isparta, Burdur, Bodrum, Sivas, Kayseri’den de katılım gerçekleşti. Fuarda ayrıca İstanbul Shopping Fest, Ankara Shopping Fest ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi de yer aldılar.

Adanalı turizmciler, Dubai Fuarı’nın ardından Hong Kong’a geçerek 5-9 tarihlerinde gerçekleştirilen, “Honkong Hofex Fuarı”nı da ziyaret ederek sektör temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan ‘Hızır’ gibi yetişiyor

Seyhan ‘Hızır’ gibi yetişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık