Ana Sayfa Gündem Adana ESOB Başkanı Sözütek'ten esnafa çağrı

Adana ESOB Başkanı Sözütek'ten esnafa çağrı

Adana Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından yürütülen İşgücü Piyasası Araştırması kapsamında, il genelinde 2 bin 566 işyeri, İŞKUR iş ve meslek danışmanları tarafından ziyaret edilecek. Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, yapılacak araştırmanın istatistiksel bir çalışma olduğunu belirterek, işyerleri ziyaret edilen esnaf ve sanatkarlardan, İŞKUR görevlilerine yardımcı olmalarını istedi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2019 Perşembe 10:27
Adana ESOB Başkanı Sözütek'ten esnafa çağrı

İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından her yıl işgücü piyasasının nabzını tutmak ve işgücü piyasası verilerini birinci elden toplamak amacıyla uygulanan İşgücü Piyasası Araştırması başladı.

01 Nisan 2019 - 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek araştırma kapsamında, Adana'da bulunan 20 ve üzeri istihdamlı tüm işyerleri ile örneklem yöntemiyle belirlenen, çalışan sayısı 2-9 kişi ve 10-19 kişi olan bazı işyerleri olmak üzere toplamda 2 bin 566 işyeri, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları tarafından ziyaret edilecek.

Adana'nın tamamında gerçekleştirilecek araştırma ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve güçlük çekme nedenleri, 2020 yılında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek. Bu çalışma ile birlikte sektörlerin işgücü ihtiyacı da tespit edilmiş olacak.

İş ve Meslek danışmanları tarafından yapılacak yüz yüze görüşmeler sonucunda elde edilecek olan veriler hem il özelinde hem de ülke genelinde raporlanarak yıl sonunda kamuoyu ile paylaşılacak.

 

BAŞKAN SÖZÜTEK'TEN ÇAĞRI

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, araştırma kapsamında ziyaret edilen esnaf ve sanatkarlardan, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarına yardımcı olmalarını istedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Birlik Başkanı Sözütek, İŞKUR tarafından yapılacak araştırmanın, esnaf ve sanatkarların sorunlarının tespit edilmesi ve raporlanması anlamında da önemli bir çalışma olacağını söyledi. Başkan Sözütek, "İŞKUR tarafından yürütülen İşgücü Piyasası Araştırması istatistiksel bir çalışmadır. Bu araştırma sayesinde esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaçları, sorunları, beklentileri de resmi olarak tespit edilmiş olacaktır. Bu nedenle İŞKUR çalışanları tarafından ziyaret edilen esnaf ve sanatkar arkadaşlarımızdan, duyarlı davranmalarını ve işyerlerine gelen görevlileri güncel verilerle bilgilendirmelerini önemle rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doktorlara satırlı ve bıçaklı saldırı

Doktorlara satırlı ve bıçaklı saldırı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık