Ana Sayfa Gündem Adana ESOB'da Niyazi Göğer dönemi

Adana ESOB'da Niyazi Göğer dönemi

Adana ESOB'un olağanüstü genel kurulunda Başkanlığa Niyazi Göğer seçildi

Giriş Tarihi: 2 Mart 2020 Pazartesi 16:36
Adana ESOB'da Niyazi Göğer dönemi

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) olağanüstü genel kurulunda seçimi Başkan Niyazi Göğer kazandı. 561 delegenin oy kullandığı genel kurulda Başkan Niyazi Göğer 288, mevcut Başkan Nihat Sözütek ise 266 oy aldı. 7 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Adana ESOB Başkanlığına Niyazi Göğer seçildi.

Ticaret Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda İl Ticaret Müdürlüğü gözetiminde gerçekleştirilen Adana ESOB'un olağanüstü genel kurulu Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli Balo salonunda gerçekleştirildi. Adana Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz ve TESK Genel Sekreteri Naci Sulkalar'ın da katıldığı genel kurulda Divan Başkanlığını Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Mersin ESOB) Başkanı Talat Dinçer üstlendi.

Bakanlıkça genel kurul gündemine alınan maddelerin oylanmasının ardından başkanlık seçimine geçildi. Adana Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer ve mevcut Başkan Nihat Sözütek'in aday olduğu seçimde 561 delege oy kullandı. Delegelerin 288'inin oyunu alan Başkan Niyazi Göğer, Adana ESOB Başkanlığına seçilirken, Başkan Nihat Sözütek ise 266 oy aldı. 7 oy da geçersiz sayıldı.

Niyazi Göğer'in başkanlığındaki Adana ESOB'un yeni yönetim kurulu, Ünsal Perçin, Mehmed Güveloğlu, Süleyman Oğuz, Üzeyir Öztürk, İlhami Uygunsözlü, Tayfun Eker, Veysel Bulat ve Hacı Emin Ünal'dan oluştu.

Genel kurulda Denetim Kurulu üyeliklerine, Sinan Turan, Fikret Yılmaz, Yunus Aytekin, Kenan Karaca, Kenan Çakmak seçilirken, Disiplin Kurulu üyeliklerine ise, Mehmet Ateş, Hüseyin Sert, Şamil Kocagöz, Tuncay Karabey ve Yakup Cihanker seçildi.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından tebrikleri kabul eden Adana ESOB'un yeni Başkanı Niyazi Göğer, genel kurulda kendisine ve yönetimine verdikleri destekten ötürü delegelere teşekkür etti.

Seçimde kaybedenin olmadığını, kazanan tarafın ise esnaf ve sanatkarlar ile Adana'nın olduğunu belirten Başkan Niyazi Göğer, tüm esnaf ve sanatkarların sorunları ile yakından ilgileneceklerini kaydetti.

Başkan Nihat Sözütek ise, yeni başkan Niyazi Göğer ve yönetimini tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Ay,

Başkan Ay, "Sağlık çalışanlarımıza minnettarız"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık