Ana Sayfa Siyaset Adana Şehitler Kenti Oldu

Adana Şehitler Kenti Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Adana'nın şehitler kenti haline geldiğini belirterek, teröre tepki gösterdi. En fazla şehit veren illerden biri olan Adana'da şehit ailelerini ziyaret edip acılarını paylaşan Köse, "Bugün Adana'da bir kıvılcımı yakmak istiyoruz. Bu kıvılcımın Anadolu'nun her bölgesine ateş olarak yansıyacağına inanıyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 19:22
Adana Şehitler Kenti Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve MYK Üyesi Nevin Zaimoğlu, şehit ailelerinin acısını paylaşmak üzere İl Kadın Kolları örgütünün davetlisi olarak geldiği Adana'da ilk olarak CHP Adana İl Başkanlığı'nda kadın kolları örgütü ve partililerle bir araya geldi.


"KADINLAR SİYASETTE EŞİT TEMSİL EDİLMELİ"


CHP Adana İl Yönetimi, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, Şehit Aileleri Derneği Emine Kunt, ilçe kadın kolları başkanları ve yöneticileri ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda Adana İl Başkanı Ayhan Barut, kadınların yaşamın ve siyasetin olmazsa olmazlarından biri olduğunu kaydetti. Kadınları çok önemsediklerini dile getiren Barut, siyasette hiçbir zaman kadınları sadece broşür dağıtan, alan çalışması yapan, erkek adaylara yardım eden kişiler olarak görmediğini aktardı. Barut, "Kadınları nasıl hayatı eşit olarak paylaşıyorsak siyasette de eşit temsilde görmek istiyoruz. Kadınlarımızın olması gereken yerlerde olmaları için üzerimize düşen mücadeleyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.


TÜRKMEN: ÖRGÜTLERİMİZİN EMRİNDEYİM


CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, Köse'ye kendilerini kırmayıp Adana'ya geldiği için teşekkür ederken, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP'nin iktidara ulaşması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Türkmen, "Başarıya ulaşmak için genel başkanımızın, MYK üyelerimizin ve Adana örgütlerimizin ve kadın örgütlerimizin emrine olacağım" dedi.


Gençlik Kolları'nda görev aldığı dönemlerde kadın ve gençlik kollarında çalışacak kişi bulmakta çektikleri güçlükleri anlatan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise bugün ise kadın ve gençlik kollarında birden fazla adayın yarıştığı kongrelerin yaşanmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, Köse'ye şehitlere gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.


"ADANA ŞEHİTLER KENTİ OLDU"


Ülkenin dört bir yanının kan gölüne döndüğünü, şehitlerin, kadın cinayetlerinin ve sorunların sayılamaz hale geldiğini vurgulayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, "Adana ne yazık ki bir şehitler kenti oldu. Çok üzgünüm. Şehit ailelerimizin acısını paylaşıyorum. Acılarımızı sırtımızda taşımadan, sol göğsümüzün altında biriktirerek, unutmadan, unutturmadan, sol yanımızı güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz" dedi.


"ADANA'DAN BİR KIVILCIMI YAKACAĞIZ"


İktidarda sorumluluk alabilecek hiçbir yetkilinin olmadığını belirten Köse, CHP kadın örgütüne çok büyük görevler düştüğünü kaydetti. Köse, "Bugün Adana'da bir kıvılcımı yakmak istiyoruz. Bu kıvılcımın Anadolu'nun her bölgesine ateş olarak yansıyacağına inanıyorum. Çünkü Adana'da güçlü bir kadın örgütü ve güçlü bir siyasi yapı var" diye konuştu.


"BİRLİKTELİĞİMİZDEN GÜÇ ALACAĞIZ"


CHP Kadın Kolları Örgütünün yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Köse, kadın örgütlerinin güçlü olmadığı bölgelerde yeni bir çalışma modeli başlatacaklarını ifade etti. Köse, "Birbirimizin eteğini aşağıya çekmeden, dedikodudan beslenen zihniyetlere izin vermeden birlikte, sevgiyle, birbirimize güvenerek CHP'yi iktidara taşımak için yol alacağız. Biz birlikte güçlüyüz, birlikteliğimizden güç alacağız" ifadelerini kullandı.


"KADIN ÖRGÜTÜ OLARAK HEP ALANLARDA OLACAĞIZ"


Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, dernekte şehit fotoğrafı asacak yer kalmadığını belirterek, teröre tepkisini dile getirdi, Köse'ye duyarlılığından dolayı teşekkür etti.


Köse, CHP İl Başkanlığı'ndaki toplantının ardından Adanalı şehitler Fatih Yeniay, Sercan Yılmaz, Kadir Genç, Enver Buğur, Mustafa Turanlı, Ali Öztaş, Serdar Kazar ve Kadir Görgülü ile erkek terörü nedeniyle yaşamını yitiren Türkan Sarıkaya'nın ailelerini ziyaret edip, acılarına ortak oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Mehmet Ay'dan Adanalı'lara teşekkür

Başkan Mehmet Ay'dan Adanalı'lara teşekkür

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık