Ana Sayfa Eğitim Adana’da eğitimin çıtası yükseliyor

Adana’da eğitimin çıtası yükseliyor

Ekinfen Okulları, İstanbul Bilfen Okulları’nın Anadolu’daki yapılanması olan Biltest Okulları adıyla, eğitimde globalleşme felsefesine, yerel motifleri de ekleyip yoluna devam etme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2014 Pazar 12:12
Adana’da eğitimin çıtası yükseliyor

Adana’nın köklü eğitim kurumu Ekinfen Okulları, İstanbul Bilfen Şirketler Grubu’nun çatısı altında Anadolu’da yapılanan  Biltest Okulları adıyla eğitim yolculuğunu sürdürecek. Haftasonu basın mensupları ve velilere konuyla ilgili bilgi verildi.

EĞİTİM, SANTRANÇTAKİ GİBİ ÖNGÖRÜ GEREKTİRİYOR

Basın mensuplarıyla Mono Kafe’de, velilerle Öğretmenevi’de buluşan Adana Biltest Okulları Kurucusu Ferdane Bayıldıran, kurumsallaşmanın ve markalaşmanın yerelde kolay olmadığını belirterek, “İstanbul Bilfen’in bilgisini, deneyimini ve başarısını kısa süre içinde Adana’ya, kendi öğrencilerimize sunmak için böyle bir yol seçtik. En kısa yoldan kurumsallaşmak ve markalaşmak için Biltest Okulları adıyla yolumuza devam edeceğiz. Eğitimi, ‘okey’ oyunu gibi değil, satranç gibi görmek gerek. 10 yıl sonrasını görmek ve planlamak zorundayız” dedi.

VİZYONEL BİR HAMLE

Biltest Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar da, dünyadaki değişimin eğitim sektöründe de yaşandığını ifade ederek şöyle konuştu: “Eğitimde köklü dönüşüm yaşanıyor. Bilfen Eğitim Kurumları’nın bilgi birikimini Adana’ya taşımak istiyoruz. Türkiye, dünyada olduğu gibi 3. kuşak eğitim sistemine gidiyor. Bayıldıran çiftini vizyonel hamlelerinden dolayı kutluyorum. Temel hedefimiz Adana’nın eğitim çıtasını yükseltmek. Biz Adana’ya ezber bozmaya geldik” dedi.

DÜNYADA ZENGİNLİK VE GÜCÜN TANIMI DEĞİŞTİ

Özel okulların sadece zengin çocuklarının gittiği, fahiş fiyatla eğitim verilen bir yapılanma olmadığını göstermeye geldiklerini belirten Tatar, “Sistemli, disiplinli, Adana’nın yerel özelliklerine uygun bir okul kuracağız. Global hareket edeceğiz fakat yereli gözardı etmeyeceğiz. Buraya sadece marka olan isimizle gelmedik, tüm yüreğimizle geldik. Dünyada zenginlik ve gücün tanımı değişti. Zenginlik aldığınız eğitim, güçse network artık. Biltest Okulları akademik çalışmayla sosyal kazanımı birlikte gerçekleştirecek” diye konuştu.Basın ve velilere yönelik lansman toplantılarına Adana Biltest Okulları Kurucuları Ferdane Bayıldıran ve Cengiz Bayıldıran, Biltest Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Biltest Okulları Yatırımdan ve Gelişmeden Sorumlu Müdür Yardımcısı Hasan Basri Öztürk’le, Adana Biltest Okulları Genel Müdürü Mahmut Reyhanioğlu katıldı. Yöneticiler, basın mensuplarının ve velilerin sorularını da yanıtladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eğitim hayatları yarıda kalabilir

Eğitim hayatları yarıda kalabilir

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık