Ana Sayfa Gündem Adana’da maske dağıtılmayan hane kalmayacak

Adana’da maske dağıtılmayan hane kalmayacak

Büyükşehir 535 bin hanenin tamamına 2 ile 2 buçuk milyon maske ulaştırmak için üretim ve dağıtım kapasitesini artırdı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2020 Pazar 13:42
Adana’da maske dağıtılmayan hane kalmayacak

Adana Büyükşehir Belediyesi üretim bantlarını güçlendirdi ve maske üretim kapasitesini günde 120 bin adede çıkardı. Adana Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle mücadelede ilk günden bu yana halkın yanında olduğunu göstererek, suya indirim, toplu taşıma esnafına yakıt desteği, çiftçiye ve balıkçıya nakdi yardım yapmak üzere verdiği sözleri de tutuyor.

 

MASKE DAĞITILMAYAN HANE KALMAYACAK

Adana Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs nedeniyle şu ana kadar yaklaşık 1 milyon maske dağıttı. Uygun maliyetle maske üretimi gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’daki 535 bin haneye ulaşarak, toplamda 2 ile 2 buçuk milyon arasında maske dağıtımını kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyor. Üretim bantlarını makine ve personel açısından güçlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi, günlük 30 bin paket, 120 bin adet kapasitesine ulaşarak, Adanalıların maske ihtiyacını hızla karşılıyor.

GÜNDE 5 BİN ADET GIDA KOLİSİ DAĞITILIYOR

Maske dağıtımının dışında, sosyal belediyecilik ve koronavirüsle mücadele adına önemli işlere imza atan Adana Büyükşehir Belediyesi, şu ana kadar 60 bine yakın gıda kolisi dağıttı. Gıda kolisiyle ilgili başvuru sayısının 250’bine ulaştığı Adana’da, gerçekten evine ekmek götüremeyen insanlara destek olunabilmesi için başvurular süzgeçten geçiriliyor. Adana Büyükşehir Belediyesi koli dağıtımı günde 5 bin adede çıkardı.

SUYA ÜÇ AY YÜZDE 35 İNDİRİM

Daha önce aldıkları ve kamuoyuna duyurdukları karar doğrultusunda, meclisin toplanmasıyla birlikte su ücretinde indirime gittiklerini belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Suyun en çok kullanılacağı mayıs, haziran ve temmuz aylarında, aylık yüzde 35 indirim olacak.

TOPLU TAŞIMA ESNAFINA YAKIT DESTEĞİ

Yine daha önce açıkladığımız, ancak Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin toplanmasının ardından hayata geçireceğimizi söylediğimiz, toplu taşıma esnafına yönelik desteğimizle ilgili karar da alındı. Buna göre halk otobüsçülerine günde 15 litre, dolmuşçulara günde 10 litre, taksicilere de ayda 40 litre yakıt desteği verilecek.

KÜÇÜK ÇİFTÇİ VE BALIKÇI UNUTULMADI

30 dönümden az arazide ekim yapan çiftçilerimizi destekleme kararını, daha önce söz verdiğimiz gibi mecliste aldık.10 metreden daha küçük teknesi olan ve balığa çıkamayan balıkçı kardeşlerimize de 500’er yüz lira destek kararı çıkardık. Küçük çiftçimize ve 10 metreden küçük teknesi olan balıkçılarımıza toplamda 8 milyon nakdi destek verilecek. Zor günlerde yokluğu paylaşmak zorundayız. Biriz beraberiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Polis Meslek Yüksekokulu puanları düşürülmeli

Polis Meslek Yüksekokulu puanları düşürülmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık