Ana Sayfa Spor Adana'da okullararası Bocce Petank il birinciliği yapıldı

Adana'da okullararası Bocce Petank il birinciliği yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullararası Küçükler,Yıldızlar ve Gençler Kız ve Erkekler Bocce Petank İl Birinciliği" tamamlandı.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2015 Salı 08:42
Adana'da okullararası Bocce Petank il birinciliği yapıldı

Sarıçam  Kızılkaş Şehit Metehan Şahbaz İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen  müsabakalara 10 okuldan toplam 90 sporcu  katıldı.

Bocce Patank Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ertuğrul Ahmet Özdağ, Sarıçam Kızılkaş Şehit Metehan Şahbaz İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen  müsabakalara Orhan Gazi İmam Hatip , Kızılkaş Şehit Metehan Şahbaz , Özel Burç Okulları ,Karaisalı 1 Nisan Yatılı Bölge Okul, Süreyya Nihat Oral ve Veli Yavuz Ortaokulları, Özel Burç Üçgül Anadolu, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler,Toplu Konutlar İdaresi (TOKİ) Sarıcam Anadolu ile  Çukurova Elektrik Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinden toplam  90 sporcularının katıldığını söyledi.

Adana'da ilk defa gerçekleştirilen müsabakaların hayli çekişmeli geçtiğine dikkat çeken Özdağ, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Adana’da ilk kez yapmamıza rağmen, yarışmalara büyük ilgi olması bizleri gelecek için umutlandırdı. Müsabakalarda başarılı olan okullar ileri tarihlerde Adıyaman’da yapılacak olan grup müsabakalarında  ilimizi temsil edecekler. Bocce Petank sporunun İlimizde  gelişmesi için çaba gösteren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fazlı Bayram Hadi ile Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan Çelik'e  teşekkür ederiz.”

Dereceye giren sporculara madalyalarını Bocce Petank  Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ertuğrul Ahmet Özdağ,Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü  Seyhan Çelik, okul müdürleri ile  müsabaka hakemleri verdi.

-KİMLER DERECEYE GİRDİ?-

Küçük kızlar : Sarıçam Orhan Gazi İmam Hatip Ortaokulu

Küçük erkekler: Sarıçam Kızılkaş Şehit Metehan Şahbaz Ortaokulu

Yıldız kızlar : Sarıçam Kızılkaş Şehit Metehan Şahbaz Ortaokulu

Yıldız erkekler: Sarıçam Kızılkaş Şehit Metehan Şahbaz Ortaokulu

Genç kızlar : Çukurova Özel Burç Üçgül Anadolu Lisesi

Genç erkekler : Çukurova Elektrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana Demirspor geri döndü

Adana Demirspor geri döndü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık