Ana Sayfa Yaşam Adana'da Salsa Dans Yarışması

Adana'da Salsa Dans Yarışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, elektriğe yapılan zam oranının enflasyon oranının üç katı olduğunu belirterek, “Elektrik faturaları halkımızı çarpmaya devam ediyor” dedi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı’nın gizli zammı kamuoyundan saklamak için “halkın faturaları doğru okuyamadığı” şeklinde ucube bir açıklama yaptığını aktaran Barut, “Türk halkını ‘Okuduğunu anlamaz’ diye niteleyen EPDK Başkanını derhal istifa etmelidir. Dağıtım şirketlerinin gelirlerini üçe katlayacak zam uygulaması da derhal geri çekilmelidir” diye konuştu. ELEKTRİĞE ZAM ENFLASYONUN ÜÇ KATI OLDU CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatisti

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 11:02
Adana'da Salsa Dans Yarışması

Çinkitaş, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) dün başlayan” Sportif Sosyal Danslar 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu” için bulunduğu Adana’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’ı ziyaret ederek dans sporunun yaygınlaşması için yapılan çalışmaları anlattı.

Sporcu, hakem, antrenör, kulüp sayısında patlama yaşandığını ifade eden Çinkitaş, ziyaret sırasında konuşmasında şunlara yer verdi:

“Öncelikle Adana benim doğup, büyüdüğüm bir kent. Bu nedenle dans konusunda da önemli potansiyel gördüğüm Adana’ya pozitif ayrımcılık yapıyorum.  Bu kapsamda; 20 Şubat Cumartesi günü Türkiye Kulüplerarası Salsa Dans Yarışması’nı Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz.  9 yıldır federasyon başkanlı yapmaktayım. Şuanda 10 bine yakın kız ve erkek sporcumuz, bin 200 antrenörümüz, 500 kadar üst düzey hakemimiz ve farklı illerde 124 kulübümüz bulunuyor. Bu yıl 14-16 Ekim tarihleri arasında  ‘Dünya Standart Latin Dansları Şampiyonası’ Antalya’da gerçekleştirilecek. Buraya Rusya, Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Şili, Brezilya, Peru gibi 40 kadar ülkeden 500 kadar sporcu katılacak. Dünya Şampiyonası’na katılacak kafilede memleketim Adana’dan da sporcuların olmasını arzuluyorum.”

Çinkitaş, İl Spor Müdürü Ataşbak’ı çok donanımlı ve heyecanlı bulduğunu, Adana’da uluslar arası müsabaka vereceğini de sözlerine ekledi.

-ATAŞBAK: “TOLGAHAN TÜRKİYE’YE DANSI SEVDİRDİ”-

İl Spor Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Tolgahan Çinkitaş’ın Türkiye’ye dansı sevdirdiğini, Adana’da dans sporlarında iyi bir potansiyel bulunduğunu, dans sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak için sponsor kuruluşların da desteğiyle yarışma sayısını artıracağını vurguladı.

Adana’da çağdaş tesislerin yanı sıra organizasyon konusunda hayli deneyimli bir ekibe sahip olduklarını ifade eden Ataşbak, tüm federasyonların ulusal ve uluslararası yarışları Adana’da yapmayı arzuladıklarını, Dans Federasyonu’nun uluslararası bazı faaliyetlerine ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Ziyaret sırasında, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Eski Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, La Noche Dans Atölyesi Spor Kulübü Başkanı Oktay Filazoğlu da hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık