Ana Sayfa Gündem Adana'ya Güç Verenler 1 Projesi' sergisi

Adana'ya Güç Verenler 1 Projesi' sergisi

Adana'da Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu, Seyhan Rotary Kulübü ve Güney Rotary Kulübü'nün girişimiyle gerçekleştirilen 'Adana'ya Güç Verenler 1' projesi kapsamında 75'inci Yıl Sanat Galerisi ortamı yeniden düzenlenerek özel bir sunumla sergileme ve imza günü gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2014 Pazar 01:04
Adana'ya Güç Verenler 1 Projesi' sergisi

Proje kapsamında kentin kültürel, sanatsal, ekonomik ve sosyal yaşamına katkıda bulunan 25 kişinin Caravaggio ışığı kullanılarak çekilen fotoğrafları için 75'inci Yıl Sanat Galerisi mimar Mine Liman tarafından yeniden tasarlanıyor. 16 Ocak'ta açılışı yapılacak fotoğraf sergisi için sanat galerisi baştan aşağıya yenilenecek. Özel tasarımla tam 26 odaya ayrılan galerideki sergi, kumaşlı sergi alanı, ışıklandırma ve sunumuyla fark yaratıp sanatseverleri büyüleyecek.


FOTOĞRAFÇILARI ANDI


Sanat danışmanlığını S. Haluk Uygur'un yaptığı projenin koordinatörü Nazan Gökkaya, proje kahramanlarının fotoğraflarını çekenlerin de çok önemli bir iş başardığını söyledi. Kendisiyle birlikte karanlığı delen Caravaggio ışığı kullanarak fotoğraf çeken Asena Avluk, Müge Köstem, Meltem Yağmur, Ali İhsan Ökten, Hilal Onaç, Pakize Aksu, S. Haluk Uygur, Semiran Bahçıvan, İsmail Ökke, Ö.Özgür Onar, Demet Dağtekin, Gülen Kurt, Özlem Canpınar, Osman Melikoğlu, Dilek Coşanoğlu, Ünal Zorludemir, Emine Karaer, Fatma Aksu, Zeliha Ertunç, Aysun Akpınar, Erhan Yelekçi, Sinan Sivri, Vahit Baltacı, M.Emin Arıcı ve Müge Baltacı Uluç'a teşekkür eden Nazan Gökkaya, emeklerinin karşılığını aldıkları için mutlu olduğunu belirtti.


SERGİNİN FARKINI ANLATTI


Adana'ya Güç Verenler 1 Projesi için yaklaşık 1 yıldır çalıştıklarını ve ortaya çok güzel bir eser çıktığını anlatan Koordinatör Nazan Gökkaya, proje kapsamında kitapları hazırlanan 25 kahramanın fotoğraflarının 16 Ocak'ta sergileneceğini anımsattı. Serginin 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nde gerçekleştirileceğini ve 1 ay açık kalacağını ifade eden Gökkaya, "Artık tek düze , sıradan projeler ve sergilemeler sadece bizler için değil günümüz sanat anlayışına da ters. Bu yüzden profesyonel destekte alarak , böylesine önemli ve büyük bir projeyi farklı bir şekilde sunmak istedik" dedi. Bunun için Atölye 360 ekibiyle çalıştıklarını ve mimar Mine Liman'ın çok özel bir tasarım gerçekleştirdiğini kaydeden Nazan Gökkaya, sergi için 75'inci Yıl Sanat Galerisi'nin yeniden dizayn edildiğini kaydetti.


GALERİ NASIL OLACAK?


Özel bir çalışma yaptıkları için serginin de çok özel olmasını istediklerini vurgulayan Nazan Gökkaya, şunları söyledi:
"Sergimizde 25 bin kare fotoğrafı çekilen 25 kahramanımızın belirlenen yaklaşık 10 fotoğrafının her biri için ayrı ayrı sergilenebileceği bir ortama ihtiyaç vardı. Bunun için galerinin içi inşaat iskeleleri ile 26 odaya ayrılacak. Odaların duvarlarını kumaş ile çevireceğiz. Tüm odaların tavanlarından spot lambalar ile galerinin aydınlatmasının haricinde bir aydınlatma sağlanacak. Ayrıca sergi, izleyicinin tüm odaları gezebileceği, kitapları imzalatabileceği bir şekilde kurgulandı. Bu işlemler mekana hiçbir şekilde zarar vermeyecek şekilde ayarlandı. Kısacası çılgınlık yapıldı. Çok özel bir tasarım yapan mimar Mine Liman ve ekibi ile çalışmak bu anlamda çok zevkli ve güzeldi. Tüm ekibe çok teşekkür ederim."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zeydan Karalar, “Adana artık sahipsiz değil''

Zeydan Karalar, “Adana artık sahipsiz değil''

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık