Ana Sayfa Eğitim ADİM-DER'den ''İstişare'' toplantısı

ADİM-DER'den ''İstişare'' toplantısı

Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ADİM-DER) tarafından düzenlenen ''İstişare'' toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2015 Perşembe 00:02
ADİM-DER'den ''İstişare'' toplantısı

Toplantıya, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Oflaz, Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz,  Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ADİM-MER) Yönetim Kurulu Üyeleri, İmam Hatip Okul Müdürleri Katıldı.

''Kaliteli ve Nitelikli Eğitimi Önemsiyor İyi İnsanlar Yetiştirmek İstiyoruz''

Toplantıda, İl genelinde İmam Hatip okul inşaatları hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, “Son yıllarda halkımızın isteği doğrultusunda, artan hayırsever desteği ile beraber devletimiz İmam Hatip okullarının artmasını sağladı. İlimizde de bu doğrultuda çalışmalar hızla sürüyor. 34 okul, inşaatı devam eden 7 okulumuz var. Okul idarecilerimiz eğer bu okulların tanıtımlarını iyi yaparlarsa öğrenci bulmakta sıkıntı çekmeyecekler” dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz da,  “Vatandaşın talebine göre okul açmak istiyoruz. Yeni okulların açılacak olmasını Adananın ilerisi için olumlu görüyorum. Bu okulların İmam ve Hatip yetiştiren okullardan ziyade dinini bilen bireyler açısından meslek gurupları yetiştirmesi son derece önemlidir. Bu okullarımıza aileler manevi atmosferinden dolayı çocuklarını gönderiyor ve okul sonrasında da bu atmosfer devam ediyor. Yapılan bu çalışmaların nitelikli ve güzel ortamlarda olması önceliğimizdir. Yeni model çalışma sistemleri geliştiriyoruz. ” dedi.

Toplantı, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın salonda bulunan katılımcıların soru cevap şeklindeki görüş ve önerilerini dinlemesi ve değerlendirmesi ile son buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık