Ana Sayfa Gündem Adnan Menderes Bulvarı’ndaki kemikleşmiş sorun çözülüyor

Adnan Menderes Bulvarı’ndaki kemikleşmiş sorun çözülüyor

Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki süreçte Adnan Menderes Bulvarı üzerinde sahil düzenleme ve kültür aksı projesini hayata geçirecek. Bu proje çerçevesinde Adnan Menderes Bulvarı’nda görüntü kirliliği oluşturan ve Adanalıların sahil şeridini özgürce kullanmalarını engelleyen, derme çatma kulübe ve barakalarda faaliyet gösteren yapılanmaları, uzlaşma yoluyla ortadan kaldırıyor.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe 17:37
Adnan Menderes Bulvarı’ndaki kemikleşmiş sorun çözülüyor

Büyükşehir belediyesi, kulübe, baraka ve su üzerine inşa edilen yapılanmalarda faaliyet gösteren esnaf, zabıta ve polisiye tedbirler olmaksızın, kendi istekleriyle derme çatma oluşumları kaldırmaya başladı.

İçme suyu ve tuvalet hizmetinin bulunmadığı bir alanda, zor şartlar altında esnaflık yapmaya çalıştıklarını ve durumdan kendilerinin de memnun olmadığını kaydeden bazı esnaf temsilcileri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün isteği doğrultusunda bölgeyi boşaltma kararı aldıklarını ifade ettiler.

 

Adnan Menderes Bulvarı boyunca sahil şeridinde faaliyet gösteren esnafla ilgili sorun, Adana’nın uzun yıllardır kanayan yarası olarak tanımlanıyor ve bir türlü kent halkı lehine sonuçlandırılamıyordu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bir süre önce, kent merkezinde işportacıların işgaline uğrayan ve vatandaşın kaldırımlarda yürüme hakkının dahi elinden alınmasına neden olan zoraki uygulamalara son vermiş, Adanalıların ortak kullanımına ait alanları, Adanalılara teslim etmişti.

Adnan Menderes Bulvarı’ndaki sorunun barışçıl yöntemlerle çözülmesi için harekete geçen Başkan Hüseyin Sözlü’nün çabaları sonuç verdi ve 10 Mart Perşembe günü itibariyle esnaf, bölgeyi Adanalıların kullanımına bırakmaya başladı. Adnan Menderes Bulvarı’nın bir iki gün içinde tamamen temizlenerek, sahil şeridinin her noktasının halkın hizmetine sunulması planlanıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık