Ana Sayfa Gündem ADSOD üyeleri sokak ve kır düğünlerinden şikayetçi

ADSOD üyeleri sokak ve kır düğünlerinden şikayetçi

Adana Düğün Salonları Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, ’’Son zamanlarda artan sokak düğünleri ile kayıt dışı çalışan kafe ve restaurantlar tarafından yapılan kır düğünleri haksız rekabete yol açıyor’’ dedi.

Giriş Tarihi: 1 Haziran 2014 Pazar 09:38
ADSOD üyeleri  sokak ve kır düğünlerinden şikayetçi

ADSOD Başkanı Ayhan Şirin ve yönetim kurulu üyeleri Ömer Püsküller, Mehmet Özer, Aydın Çetin Köklü, Abdullah Bağlar ve Meziyed Mönür,  Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali  Özkan’ı ziyaret ettiler. Şirin ve yönetim kurulu  üyeleri Kaymakam Özkan’a sıkıntılarını anlatarak, çözüm bulunmasını istediler.

Adana’da son zamanlarda  artan sokak düğünleri ile kayıt dışı çalışan kafe ve restaurantlar tarafından kır düğünü organizasyonlarının yapıldığını belirten Şirin, ‘’Bunda haksızlık ve sahtecilik söz konusu olmakla birlikte haksız kazançta sağlanmaktadır.  Bu tür organizasyonlar  sektörde kayıt altında çalışan üyelerimizi zor durumda bırakmaktadır’’ dedi.

Ayhan Şirin,  salon işletmecileri olarak düğünlerde atılan sahte dolarlar konusunda da rahatsız olduklarını ifade ederek, ‘’50 ve 100 liraya alınan sahte dolarlar düğünlerde atılıyor. Vatandaşlarımızdan  bu duruma dikkat etmelerini istiyoruz’’ diye konuştu.

Aldıkları tüm önlemlere karşın düğün salonlarında sigara içilmesinin önüne geçemediklerini ve bu durum karşısında yüklü para cezalarına tabii tutulduklarını anlatan Şirin,  ilgili makamlardan bu konuya çözüm bulmaların ı istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Covid-19 testi pozitif çıkanlara kahvaltı ve sıcak yemek

Covid-19 testi pozitif çıkanlara kahvaltı ve sıcak yemek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık