Ana Sayfa Siyaset AK Partili Başkanlar oylarını kullandı

AK Partili Başkanlar oylarını kullandı

AK Parti Adana İl Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı ve İl Gençlik Kolları Başkanı oylarını kullandılar.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2014 Pazar 12:30
AK Partili Başkanlar oylarını kullandı

AK Parti Adana İl Başkanı Avukat Fikret Yeni, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Ortaokulu’nda, İl Kadın Kolları Başkanı Eczacı Emine Karaköse, Mimar Kemal İlkokulu’nda, İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Mehmet Ay ise Yavuz Selim Ortaokulu’nda oy verme işlemini gerçekleştirdi.

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, oyunu kullanmak için saat 12:00’de Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Ortaokulu’na eşi Dr. Emine Aygül Yeni ile birlikte geldi. Okuldaki vatandaşlarla ve görevlilerle bir süre sohbet eden Başkan Fikret Yeni ve eşi, daha sonra 1044 nolu sandıkta oylarını kullandılar. Oy verme işleminin ardından basın mensuplarına konuşan Fikret Yeni, “Seçimlerin halkımıza, Adanamıza ve ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Daha önceki açıklamamda da dediğim gibi ‘30 Mart Yerel Seçimlerinin huzur içinde, adeta bir bayram havası içinde geçmesidir. Bütün milletimiz kardeşçe sandığa gidip tercihini yapsın.  Seçimler birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olsun.’ Şu ana kadar bize gelen bilgiler doğrultusunda herhangi bir olay yaşanmamış olması vatandaşlarımızın temennimiz doğrultusunda hareket ettiğini gösteriyor. Artık büyük bir heyecanla seçim sonuçlarını bekleyeceğiz” dedi.

Kadın Kolları İl Başkanı Eczacı Emine Karaköse, oy kullanmak için saat 14:30’da Mimar Kemal İlkokulu’na eşi Yaşar ve kızı Büşra Karaköse ile geldi. Karaköse, burada bir süre AK Partili okul sorumluları ve sandık müşahitleriyle görüşme yaptı. Görüşmelerin ardından eşi ve kızıyla birlikte 1204 nolu sandıkta oy vermeye geçen Emine Karaköse, oy verme işleminden sonra şunları söyledi; “Bugün demokrasiye, milli iradeye sahip çıkılan bir gündür. Seçimlerin demokrasimize yakışır bir şekilde bitmesini, memleketimize ve Adanamıza güzel sonuçlar getirmesini temenni ediyorum.”

İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Mehmet Ay ise oyunu kullanmak için eşi Hatice Ay ile birlikte Yavuz Selim Ortaokulu’na saat 13:00 sularında geldi. Mehmet Ay’da okulda herhangi bir sorun olup olmadığını görevlilerden öğrendikten sonra oyunu 3143 nolu sandıkta kullandı. Gençlik Kolları İl Başkanı Mehmet Ay, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, “Güzel bir ilkbahar gününde halkımızın bayram coşkusuyla sandıklara akın ettiğine şahit oluyoruz. Galiba en büyük katılımlı bir seçim olacak. Seçim sonuçlarının öncelikle Adanamız için, sonra da ülkemiz için hayırlı neticelere vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Soner Çetin’den ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık