Ana Sayfa Gündem Akgedik: “Yeşili Görmek İçin Karadeniz’e Gitmeye Gerek Yok”

Akgedik: “Yeşili Görmek İçin Karadeniz’e Gitmeye Gerek Yok”

Aladağ’ın yüzde 76’sının ormanlık alan olduğunu, Adana’ya 100 kilometre uzaklıkta ve 1-1.5 saatte gelinen bir nokta olduğunu söyleyen Başkan Akgedik, “Bol yağış alan Aladağ, Torosların arasında saklı bir cennet köşesidir” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2016 Pazar 15:10
Akgedik: “Yeşili Görmek İçin Karadeniz’e Gitmeye Gerek Yok”

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Aladağ’ın Torosların arasında kalan saklı bir cennet olduğunu belirterek, ”Her yıl binlerce vatandaşımız yeşillikleri görmek için Karadeniz’e gitmektedir.  Aladağ’ın yüzde 76’sı ormanlık alandır. Bu oran Türkiye’nin hiçbir yerinde yoktur. Yeşili ve doğayı sevenleri Aladağ’ı görmeye davet ediyorum” dedi.

Gazetece Vahit Şahin’in hazırlayıp sunduğu Akdeniz Türk TV’de yayınlanan Doğa Gezginleri Programı’na Simit Şelalesi önünde konuk olan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Aladağ’ı öncelikle çıkmaz sokak olmaktan kurtaracaklarını söyledi. Aladağ’ın İmamoğlu, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli gibi bir aks içinde olmadığını, buraya özel gelinmesi gerektiğini ifade eden Başkan Akgedik, “Aladağ- Kapuzbaşı arası 40 kilometredir. Daha önce 2 aracın yan yana geçemediği bu yeri şimdi 8-10 metreye ulaşan genişletme çalışmalarına başladık. Aladağ- Kayseri arası 275 kilometredir.  Bu yoldan gidenler muhteşem doğa güzelliklerini görecektir. Dünyaca ünlü Kapuzbaşı Şaleleri’ne gitmek için herkes bu yolu kullanacaktır. Sağlık turizmine yol açan Acısu denilen Acıman Yolu da buradan geçmektedir. Bu yaz yolun genişlemesi bitecek ve Aladağ çıkmaz sokak olmaktan kurtulacaktır.  Büyükşehir Belediyesi de Aladağ- Pozantı yolunu yapmaktadır” dedi.

Adanalıların Aladağ’ı Eğner’le bildiğini kaydeden Başkan Akgedik, “Eğner, şimdi baraj suları altında kaldı. Ama barajın ortaya çıkardığı çok daha yeni güzellikler de oldu. Ayrıca Yedigöze diye bir yerimiz var. Hem Simit Şelalesi’nde hem de Yedigöze’de Orman Bölge Müdürlüğü ile çalışmalar başlattık. Buralar Belediye sınırları içinde ama orman alanı olduğu için direkt müdahale edemiyoruz. Orman teşkilatı ile birlikte turistlerin beklentilerine uygun çalışmalara yaz ayında başlayacağız. Adana-Aladağ arasında kalan Simit Şelalesi muhteşem bir yer. Simit Şelalesi Aladağ’ın binlerce güzelliklerinden sadece biridir. Her yıl vatandaşlarımız doğa ve yeşili görmek için Karadeniz’e gidiyor. Aslında buna gerek yok. Aladağ’a bir kez gelmelerini istiyoruz. Kendilerine kucak açan bir halkımız var. Yeşili ve yağışı bol olan ilçemize gelen, bir daha Karadeniz’e gitmek istemeyecektir” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık