Ana Sayfa Gündem As Platform insan haklarına saygı istiyor

As Platform insan haklarına saygı istiyor

Adana Sivil Toplum Platformu (AS PLATFORM) üyeleri tüm dünyada savaşların son bulmasını istiyor. AS PLATFORM üyeleri, savaş halinde bile olsa, insanın yaşam hakkının elinden alınmaması gerektiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2014 Salı 18:48
As Platform insan haklarına saygı istiyor

AS PLATFORM Başkanı Ali Aygün, Yönetim Kurulu üyeleri, Orhan Göktaş (MAZLUMDER), Osman Çakır (HİHAL DER), Hüseyin Atalay (MAR-DAV), Ayhan Binboğa (Haber Türk), Necip Gazel, (YUVA-KUR), M. Ali Deniz (ZEHRA-DER) Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret ederek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. AS PLATFORM adına açıklama yapan Başkan Ali Aygün, tüm dünyada, özellikle Ortadoğu’da, sınır komşumuz olan ülkelerde süregelen savaşların bir an önce sonlandırılmasını istediklerini belirtti. Emperyalist güçlerin isteği doğrultusunda savaşlar çıkartıldığını ve kardeşin kardeşe kırdırıldığını kaydeden Ali Aygün  AS PLATFOR’mu oluşturan sivil toplum kuruluşları olarak başta Filistin’de olmak üzere Ortadoğu’da ve tüm dünyada devam eden savaşların bir an önce son bulmasını ve akan kanın durdurulmasını arzuladıklarını ifade etti.  AS PLATFORM üyesi Hüseyin Talay da dünyadaki savaşların arkasında başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin olduğunu belirterek savaş halindeki ülkelerin bunu iyi görmeleri gerektiğine işaret etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir de akan kanın durdurulmasından yana olduklarını bildirdi. Başkan Cafer Esendemir, Filistin’de ve dünyanın neresinde olursa olsun savaşların bir an önce durdurularak kan dökülmesine son verilmesini istediklerini vurguladı. Esendemir, Filistin’de, Suriye ve Irak’ta  sivil halkın ve özellikle çocuk ve kadınların hedef alınmasının kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  Grip aşılarına ne oldu?

 Grip aşılarına ne oldu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık