Ana Sayfa Gündem ASİM’den "Kudüs için tek yürek" başlıklı fotoğraf sergisi

ASİM’den "Kudüs için tek yürek" başlıklı fotoğraf sergisi

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM), İsrail işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına dikkat çekmek amacıyla fotoğraf sergisi açtı.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2021 Perşembe 13:24
ASİM’den

ASİM Başkanı Mahmut Eraslan serginin açılışına katılım sağlayan ve destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederek başladığı açılış konuşmasında 1948 yılından bu yana siyonizme karşı mücadele eden Filistinlilere desteklerinin her şart ve koşulda devam edeceğini söyledi.

 Filistinli mazlumlara karşı saldırılara sessiz kalamayacaklarını sözlerine ekleyen Eraslan; "Sivil toplum kuruluşları olarak hedefimiz Gazze'yi gündemde tutmak ve bu zulme karşı sesimizi yükseltmek" dedi.

 İşgal rejiminin 73 yıldır Filistin’de terör estirdiğini ve Müslümanlar zulüm altındayken kendilerinin rahat duramayacaklarını ifade eden Eraslan, “Öfkemiz sapa sağlam bir şekilde dipdiridir. Bizler şehitler verdik, vermeye de hazırız. İşgal rejimi İsrail'e imanımızla kafa tutuyoruz. Tüm dernek, vakıf, cemaat ve yapılarla birlikte hareket ediyoruz. Filistin’e yardım ulaştıran hangi kurum olursa olsun onlara da maddi destek vermeye hazırız” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

 Serginin açılışına siyasi parti, belediye ve STK başkan ve temsilcileri katıldı.

 Adana’daki tarihi Ulu Cami girişinde açılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi Cuma günü saat 17.00'ye kadar sürecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bugünkü vaka sayısı açıklandı!

Bugünkü vaka sayısı açıklandı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık