Ana Sayfa Gündem Asırlık Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacak

Asırlık Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ''Asırlık TBMM, Milletimiz ve Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır'' dedi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2020 Çarşamba 13:44
Asırlık Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100’üncü yıl dönümü ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Karalar, şunları kaydetti:

''Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, yok edilmek istenen ulusunu, düşmana karşı büyük bir zafer kazanarak kurtarmakla kalmamış, egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim ederek, Türk Ulusunun aydınlık bir geleceğe yürümesi, çağdaş milletlerin seviyesine ulaşması için gerekli adımları atmıştır.

23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusal egemenlik kavramının temeli olarak, tam bir asırdır varlığını sürdürmekte ve milletimizin iradesini temsil etmektedir.

Türk Ulusunun varlığını koruma mücadelesi verdiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk ve milletin temsilcileri tarafından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ulusun bağımsızlık  mücadelesinde hayati rol üstlenmiş, çok önemli sorumluluk almıştır.

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olması, Türk ulusunun, seçtiği temsilciler aracılığıyla kendi kendini yönetme yeteneğine ulaşma becerisinin ve modern toplumlar arasına girme kararlılığının en önemli kanıtıdır.

Tüm bunları kurgulayan ve hayata geçiren Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan etmiş ve aydınlık yarınlara, çağdaş bir geleceğe ancak iyi eğitilmiş çocuklarla ulaşılabileceğine dair en güzel mesajı vermiştir...

Ayrıca bu özel gün dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram. Nasıl güzel bir milletiz ki ulusal egemenliğimizi bir çocuk bayramıyla kutlayabiliyoruz.

Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, bilimin, aklın ışığında yetişen çocuklarımız ve gençlerimiz, ülkemizin aydınlık yarınlarını oluşturacaktır.

1 asırdır milletimizi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, milletimizin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağına inancımı belirtmek istiyorum.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, aydınlık yarınlara yürümek için Atatürk İlke ve İnkılaplarından ödün vermeden ilerlenmesi gerektiğinin altını bir kez daha çiziyorum.

Başta çocuklarımız olmak üzere, hemşehrilerime ve milletimize barış, kardeşlik çağdaş bir gelecek diliyorum...

Bu zor günleri de ulusça atlatıp, çocukça sarılacağız birbirimize… İlk meclisimizin 100. kuruluş yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.

 

Yine bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.''

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık